Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Zabiegi metodą HIFU

HIFU to bezinwazyjny i praktycznie bezbolesny zabieg, wykorzystujący fale dźwiękowe do pobudzenia produkcji elastyny i włókien kolagenowych oraz naturalnej regeneracji tkanek. Pozwala on uelastycznić zwiotczałą skórę, poprawić jej koloryt, usunąć zmiany (np. rozstępy, cellulit) oraz zlikwidować tkankę tłuszczową. Dobrze sprawdza się jako alternatywa dla tradycyjnego liftingu twarzy lub szyi, poprawy wyglądu zwiotczałej skóry na brzuchu po porodzie lub dużej utracie wagi oraz modelowania sylwetki. Już po jednym zabiegu możesz cieszyć się doskonałym efektem, który będzie stopniowo narastał przez około 6 miesięcy od terapii i utrzymywał się do 2 lat. Tuż po zabiegu możesz normalnie powrócić do codziennej aktywności, ponieważ nie potrzeba rekonwalescencji.

Centrum medyczne Omega Medical Clinics wykonuje HIFU w Bydgoszczy z dbałością o najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo Pacjenta. Nasz lekarz, podczas konsultacji, dokładnie przedstawia zasady działania fal dźwiękowych na konkretny obszar oraz wyjaśnia, jakie efekty można otrzymać. Już w około 30-120 minut możesz zyskać młodszy wygląd, pozbyć się zmarszczek, ujędrnić zwiotczałe partie skóry lub pozbyć się problematycznej tkanki tłuszczowej na brzuchu, pośladkach, udach czy tzw. boczkach. Zabiegi HIFU wykorzystywane są także w ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej – pozwalają na plastykę warg sromowych oraz leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Czym jest zabieg HIFU?

HIFU (high-intensity focused ultrasound) to zabieg z zakresu medycyny estetycznej wykorzystujący ultradźwięki. Polega on na oddziaływaniu na wybraną partię ciała skupioną wiązką fal dźwiękowych o wysokiej energii.

Technologia ta wykorzystuje:

Ultradźwięki docierają do głębokich partii skóry (nie uszkadzając naskórka), powodują ruch i tarcie komórek . W wyniku tego procesu dochodzi do wytworzenia dużego ciepła (około 60 – 70 stopni C) i kontrolowanych mikrouszkodzeń wewnątrz tkanek (mają one szerokość 0,5 – 1 mm). Dzięki temu tkanki są stymulowane do regeneracji i odbudowy – następuje wzrost produkcji włókien kolagenowych oraz elastyny. W efekcie zwiększa się elastyczność i napięcie skóry oraz dochodzi do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jakie efekty daje zabieg HIFU?

Zabiegi HIFU wykorzystywane są na twarz i ciało, w ginekologii estetycznej oraz w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Pozwalają one na bezinwazyjne odmładzanie skóry (tzw. lifting bez skalpela) oraz likwidację nadmiaru tkanki tłuszczowej w wyniku procesu ablacji.

Efektem HIFU jest:

Selektywne podgrzewanie tkanek powoduje koagulację białka, intensywną resyntezę kolagenu. Efektem jest wzmocnienie, zagęszczenie oraz obkurczenie skóry i powięzi. Ujędrnianie i odnowa skóry po zabiegu ultradźwiękami HIFU trwa około 60-120 dni, dlatego właśnie tyle należy poczekać na efekty zabiegu (pierwsze zmiany stają się widoczne już po około 24-48 godz. od zabiegu). Najczęściej dla uzyskania pełnych efektów wystarcza 1 zabieg, w wyjątkowych sytuacjach lekarz zaleca jego powtórzenie.

Wskazania do zabiegu HIFU

Metoda HIFU idealnie sprawdza się u osób, które mają problem z nadmiernym zwiotczeniem skóry na twarzy, szyi i dekolcie. Rzadziej zabieg przeprowadzany jest w okolicach talii, brzucha, piersi, ramion, ud, łydek oraz pośladków.

Wskazaniem do HIFU są:

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniem do zabiegów HIFU są:

Zabiegów HIFU nie wolno wykonywać u osób noszących rozrusznik serca lub inne metalowe implanty.

Kwalifikacje do zabiegu

Kwalifikacji do terapii metodą HIFU dokonuje lekarz medycyny estetycznej, który ocenia indywidualne ryzyko zastosowania terapii i wynikające z niej korzyści. Pacjentka jest kwalifikowana do terapii na podstawie badania oraz informacji zebranych podczas wywiadu lekarskiego. Stan zdrowia musi pozwalać na wykonanie tego zabiegu (muszą zostać wykluczone stany chorobowe stanowiące przeciwwskazania do zastosowania HIFU).

Przygotowanie do zabiegu

Na 30 minut przed planowaną wizytą Pacjentka zgłasza się do rejestracji naszego Centrum Medycznego, gdzie weryfikowane są dane osobowe. Następnie jest kierowana do gabinetu lekarskiego, gdzie podpisuje z lekarzem zgodę na zabieg.

Zabieg HIFU wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga znieczulenia ogólnego i szczególnego przygotowania. Podczas konsultacji nasz lekarz wyjaśni, jak działają fale dźwiękowe na poszczególne partie twarzy lub ciała.

Jak przebiega zabieg?

Pierwszym krokiem jest konsultacja lekarska i wywiad z Pacjentem. Nasz specjalista poznaje oczekiwania Pacjenta, informuje go o efektach, które można uzyskać, wskazaniach i przeciwwskazaniach do zabiegu. Ustala także zakres i głębokość oraz ilość impulsów.

Lekarz wielokrotnie przykłada głowicę urządzenia ze specjalną końcówką do skóry na partii zabiegowej. Impulsy są emitowane bardzo precyzyjnie i na ustaloną wcześniej głębokość (uzależnioną od wieku Pacjenta, partii ciała oraz indywidualnych cech i efektów, które chcemy uzyskać). To wywołuje podgrzanie zwiotczałych tkanek, wywołuje efekt mechaniczny i termiczny stymulujące do regeneracji. Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, a pojedyncze impulsy Pacjent odczuwa jako delikatne ukłucia i ciepło. Cała terapia trwa od 30 do około 120 minut.

Zalecenia po zabiegu

HIFU to nieinwazyjna i w pełni bezpieczna metoda, która nie wymaga specjalnej rekonwalescencji. Po zabiegu Pacjent może powrócić do normalnej aktywności. Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu skóra może być lekko zaczerwieniona, ale objaw ten powinien samoistnie minąć maksymalnie po około 3 godzinach. Czasami przez kilka dni utrzymuje się tkliwość skóry w miejscach zabiegu lub jej zasinienia.

Przez około 7 dni warto zachować szczególną ostrożność, aby nie podrażnić wrażliwej skóry – w tym czasie lepiej zrezygnować z peelingów i kosmetyków o inwazyjnym działaniu, wizyt w saunie czy solarium. Przez miesiąc od zabiegu nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych (z wyjątkiem paracetamolu).

Ważne jest:

Zabieg metodą HIFU – dlaczego warto w Omega Medical Clinics?

Omega Medical Clinics (Bydgoszcz) jest kliniką specjalizującą się w wielu dziedzinach medycyny. Nasz zespół to doświadczeni lekarze specjaliści, którzy na bieżąco poszerzają zawodowe kompetencje, śledzą światowe nowinki i najnowsze technologie, aby móc zapewnić Pacjentom najlepszą opiekę. W ofercie posiadamy zabieg HIFU w Bydgoszczy na twarz, szyję i ciało oraz zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej i regeneracyjnej. Stosujemy innowacyjne urządzenie medyczne z odpowiednio dobraną głowicą i końcówkami. Głębokość działania ultradźwięków zawsze dobieramy stosownie do wieku, typu skóry oraz okolicy anatomicznej. Doświadczony lekarz wykorzystuje przetworniki z precyzyjną regulacją mocy i dopasowuje zabieg do potrzeb konkretnego Pacjenta. Dzięki temu zapewniamy możliwie, jak najwyższy komfort podczas zabiegu oraz najlepsze efekty.Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?