Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Wypełnianie warg sromowych kwasem hyaluronowym - Bydgoszcz

Narządy intymne, jak każda inna część ciała ulegają procesowi starzenia. Z wiekiem zmieniają swój wygląd i właściwości biologiczne. Przebyte ciąże i porody oraz ewentualne zabiegi chirurgiczne dodatkowo nasilają zmiany występujące wraz z wiekiem. Szczególnie ważnym czynnikiem tych zmian jest spadek poziomu estrogenu – żeńskiego hormonu płciowego. Prowadzi on m.in. do zaniku podściółki tłuszczowej a w konsekwencji zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu zewnętrznych narządów płciowych. W efekcie zmniejsza to doznania i satysfakcję ze współżycia, co może istotnie wpłynąć na jakość życia.

Wypełnienie warg sromowych większych kwasem hyaluronowym jest zabiegiem z dziedziny ginekologii estetycznej mającym na celu poprawę wyglądu i estetyki zewnętrznych narządów płciowych kobiety, poprawę jakości życia seksualnego  oraz zwiększenie doznań estetycznych co prowadzi do poprawy jakości życia codziennego oraz poprawy samooceny.

 

Celem terapii jest odtworzenie utraconej lub niewystarczającej funkcji kobiecych narządów płciowych, a także korekta ich estetyki.

 

Kwalifikacji do terapii kwasem hyaluronowym dokonuje lekarz Ginekologii Estetycznej, oceniając indywidualne ryzyko zastosowania takiej terapii i wynikające z niej korzyści. Do terapii kwasem hyaluronowym pacjentka jest kwalifikowana na podstawie badania ginekologicznego oraz zebranego wywiadu lekarskiego. Stan zdrowia pacjentki musi pozwalać na wykonanie tego zabiegu.

 

  Wypełnianie warg sromowych poleca się w celu:

        •       korekty wyglądu okolic intymnych u młodych kobiet

        •       zapobiegania infekcjom, urazom, otarciom, podrażnieniom, odczuciom bólowym i świądowi w wyniki niedostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych i kanału rodnego przez zbyt małe wargi sromowe większe

        •       przeciwdziałania skutkom menopauzy i procesów starzenia się, chemioterapii lub gwałtownego spadku wagi, które prowadzą do ścieńczenia i utraty tkanki tłuszczowej, wpływając tym samym na stan i wygląd warg sromowych

 

Zostały wykluczone stany chorobowe stanowiące przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 

1. choroby krwi: białaczka, małopłytkowość, zaburzenia krzepnięcia krwi, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, zespoły dysfunkcji płytek, posocznica

2. zakażenia ostre i przewlekłe w tym dróg rodnych

3. nowotwory

4. cukrzyca

5. ciąża i laktacja

6. leczenie antykoagulantami

 

 

Pacjentka zgłasza się w wyznaczonym przez lekarza terminie na 30 min przed planowaną wizytą do rejestracji Centrum Medycznego, skąd po weryfikacji danych osobowych jest kierowana gabinetu ginekologicznego.

W gabinecie ginekologicznym pacjentka podpisuje z lekarzem zgodę na zabieg, ma aplikowane znieczulenie miejscowe a następnie poprzez nakłuwanie lub wkłucie i wprowadzenie kaniuli aplikowany jest preparat kwasu hyaluronowego.

Zabieg trwa od kilku minut do 0,5 godziny.

 

 

Zabieg wypełnienia warg sromowych kwasem hyaluronowym  jest procedurą bezpieczną, nie można jednak wykluczyć wystąpienia powikłań takich jak: krwiaki i zasinienie w miejscu podania kwasu; krwawienie, bóle narządu rodnego, infekcje, powikłania związane ze znieczuleniem.

 

Podawany kwas hyaluronowy jest preparatem zapakowanym fabrycznie, czystym przygotowanym do jednorazowego użycia. W oparciu o wieloletnie doświadczenia kliniczne – stosowanie kwasu hyaluronowego jest uważane za bezpieczne.

 

 

Na podstawie aktualnych doniesień naukowych można wnioskować, że wypełnienie warg sromowych większych kwasem hyaluronowym może

zwiększyć doznania seksualne, zregenerować wygląd zewnętrzych narządów płciowych oraz poprawić komfort życia intymnego.

 

Alternatywnym sposobem leczenia może być zastosowanie fibryny lub osocza bogatopłytkowego. Zabiegi laserowe lub HiFu.

 

 

Zalecenia w postępowaniu po zabiegu wypełnienia warg sromowych

 

1. nie należy stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych w przez 7 dni po zabiegu

2. w dniu zabiegu nie należy korzystać z sauny, zajęć fitness, nie stosować gorących kąpieli, wstrzymać się od uprawiania aktywnych sportów oraz stosunków płciowych

3. należy zadbać o higienę miejsca zabiegowego

 

 Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?