Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Wolumetria twarzy

Rysy Twojej twarzy powoli tracą swój naturalny kształt, rozmywają się i stają się zbyt ostre? Policzki są mniej jędrne, opadają i tworzą nieestetyczne „chomiki”? Masz problem z bruzdami nosowo-wargowymi lub workami pod oczami? Wolumetria to bezinwazyjny zabieg, który pozwoli Ci wymodelować owal twarzy, wypełnić policzki, ujędrnić skórę i cofnąć efekty starzenia.

Centrum medyczne Omega Medical Clinics oferuje wolumetrię twarzy w Bydgoszczy. Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który pomoże Ci ocenić stopień zmian, objaśni, jak wygląda zabieg i w czym dokładnie pomaga. Już w 20-30 minut możesz zyskać młodszy wygląd i odzyskać utraconą pewność siebie. Zabieg nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań, jest praktycznie bezbolesny, a zaraz po nim możesz powrócić do normalnych aktywności. Daje on natychmiastowe efekty, którymi możesz cieszyć się nawet ponad 12 miesięcy.

Czym jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy (tzw. lifting bez skalpela) to zabieg z zakresu medycyny estetycznej pozwalający ujędrnić skórę i poprawić jej gęstość oraz wymodelować kształt policzków, ust i nosa. Efektem zabiegu jest zmiana owalu twarzy. Jej kontury i kształt są modelowane bez wykorzystania skalpela. Specjalista wykorzystuje bezpieczny kwas hialuronowy, który zwiększa objętość tkanek miękkich poprzez ich wypełnienie. Preparat ten jest gęstszy niż inne środki z kwasem hialuronowym, dlatego działa podobnie jak implant.

Wolumetria pomaga nadać gęstość tkankom i podnieść skórę na policzkach, skroniach, podbródku oraz żuchwie. Wypełnienie zapadniętej (w efekcie starzenia się) skóry pozwala uzyskać wrażenie pełniejszej i młodszej twarzy. Zastosowanie naturalnego kwasu hialuronowego gwarantuje naturalny wygląd bez śladu ingerencji.

Jakie efekty daje wolumetria twarzy?

Celem wolumetrii twarzy jest wypełnienie obszarów, w których powoli zanika tkanka tłuszczowa. Lekarz wybiera odpowiednie obszary i wstrzykuje w nie preparaty modelujące. Pacjenci potwierdzają, że zabieg działa niczym cofnięcie zegara biologicznego nawet o kilka lat!

Efektem wolumetrii twarzy jest:

Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 1,5 roku. Dla uzyskania najlepszego wrażenia, zaleca się wykonywanie wolumetrii twarzy co 12 miesięcy.

Wskazania do zabiegu – dla kogo wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to zabieg dedykowany przede wszystkim osobom, które chcą opóźnić efekty starzenia się, dłużej zachować młody wygląd i naturalną urodę. Z biegiem lat jędrność i elastyczność skóry obniżają się, zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej w niektórych partiach. Efektem jest odwrócenie proporcji, zapadnięcie się policzków, tworzenie się zmarszczek i bruzd. To sprawia, że rysy zaczynają się zmieniać, owal przestaje być pełny, kontury rozmywają się i nabierają smutnego wyglądu. Wolumetria twarzy to bezinwazyjny zabieg, który pozwala szybko i skutecznie walczyć z takimi objawami.

Wskazaniem do zabiegu są:

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniem do zabiegu wolumetrii twarzy są:

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg wolumetrii wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga szczególnego przygotowania. Podczas konsultacji nasz lekarz oceni zmiany, które wymagają korekty, objaśni, jak przebiega zabieg oraz jakie efekty pozwala uzyskać. Wykluczy również przeciwwskazania do wykonania wolumetrii twarzy. Na 3 dni przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków przeciwzapalnych i rozrzedzających krew, aspiryny oraz witaminy E. W dniu zabiegu należy zrezygnować z alkoholu, który rozszerza naczynka krwionośne (to zwiększa krwawienie).

Jak przebiega zabieg wolumetrii?

Wolumetrię wykonujemy w warunkach ambulatoryjnych. Lekarz może znieczulić twarz za pomocą bezpiecznego kremu znieczulającego (nowoczesne preparaty zawierają lidokainę o miejscowym działaniu znieczulającym). Kolejnym krokiem jest wprowadzenie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego w odpowiednie partie skóry na twarzy. W Omega Medical Clinics wykorzystujemy najwyższej jakości preparaty, które zapewniają doskonałe efekty, są szybko wchłaniane i całkowicie integrują się z tkankami miękkimi. Iniekcję wykonujemy za pomocą specjalistycznej igły lub kaniuli (jest to tępo zakończona igła). Gęsty i plastyczny kwas hialuronowy wstrzykujemy w głębokie warstwy skóry. Zabieg jest niemal bezbolesny – Pacjent może odczuwać jedynie delikatne rozpieranie w tkankach podskórnych. Wolumetria trwa około 20 minut. Skóra zostaje wypełniona natychmiast po iniekcji, dlatego szybko staje się sprężysta, dobrze nawilżona i wypoczęta.

Co po zabiegu?

Wolumetria twarzy jest całkowicie bezpieczna i nie wymaga specjalistycznej rekonwalescencji. Po zabiegu można powrócić do codziennych aktywności. Przez około 7 dni warto jednak zrezygnować z sauny i solarium oraz bezpośredniej ekspozycji skóry na promienie UV. Czasami tuż po iniekcji pojawiają się lekkie zaczerwienia i obrzęki skóry, ale powinny one samoistnie zniknąć po około 3 dniach.

Wolumetria twarzy – dlaczego warto w Omega Medical Clinics?

Omega Medical Clinics (Bydgoszcz) to klinika przykładającą ogromną wagę do profesjonalizmu oraz stworzenia atmosfery przyjaznej dla każdego Pacjenta. Nasi specjaliści dbają, aby każdy poczuł się bezpiecznie, dlatego dokładnie objaśniają przebieg wykonywanych zabiegów.

W ofercie z zakresu medycyny estetycznej posiadamy wolumetrię twarzy w Bydgoszczy. Zabieg przeprowadza wykwalifikowany lekarz, który podczas konsultacji rozwiewa wszelkie wątpliwości Pacjenta i wyklucza przeciwwskazania. Do iniekcji stosujemy najwyższej jakości kwasy hialuronowe, który są naturalne oraz doskonale tolerowane przez organizm ludzki. Specjalista dba, aby zabieg dał możliwie, jak najlepsze i najtrwalsze efekty, co pozwoli Pacjentowi długo cieszyć się odzyskanymi młodszymi konturami twarzy.Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?