Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Usuwanie zmarszczek

Centrum medyczne Omega Clinics (Bydgoszcz) oferuje skuteczne usuwanie zmarszczek. W naszej klinice stosujemy botoks, wypełnienia kwasem hialuronowym, nici PDO, preparaty z hydroksyapatytem wapnia oraz zabiegi HIFU. Są to bezpieczne zabiegi nieinwazyjne.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi kwasem hialuronowym. Wykorzystują one naturalną substancję produkowaną w ludzkim organizmie i odpowiadającą w nim za nawilżenie skóry. Dzięki temu kwas hialuronowy nie jest traktowany jako ciało obce, szybko i dobrze się wchłania, nie powodując reakcji alergicznych. Ma on działanie rewitalizujące, ponieważ wiąże wodę w skórze i szybko ją nawilża. Pozwala wygładzić wszystkie zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie (w tym nawet głęboką bruzdę nosowo-wargową czy utrwaloną lwią zmarszczkę). Doskonale sprawdza się również do odbudowy doliny łez oraz zapadniętych skroni, modelowania lekko rozmytych rysów twarzy oraz ujędrnienia ust (wraz z wygładzeniem drobnych zmarszczek wokół nich). Dla uzyskania najlepszych efektów zabieg ten należy regularnie powtarzać (najczęściej co 6 – 12 miesięcy), ponieważ kwas hialuronowy ulega naturalnej biodegradacji w tkankach.

Usuwanie zmarszczek – na czym polegają wypełnienia kwasem hialuronowym?

Usuwanie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego to zabieg polegający na wprowadzeniu tej substancji w skórę. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem produkowanym przez ludzki organizm. Jego funkcją jest nawilżanie skóry. Jednak podczas procesów starzenia się zawartość tej substancji w naszych tkankach maleje. W efekcie skóra staje się przesuszona i wiotka, pojawiają się na niej zmarszczki. Policzki tracą swoją objętość i opadają, a twarz zmienia swoje naturalne, młodzieńcze kontury. Zabieg pozwala uzupełnić te braki i cofnąć widoczne objawy starzenia się. W terapii wykorzystujemy kwas hialuronowy w postaci elastycznego żelu, który jest pozyskiwany w procesie biosyntezy (dzięki temu jest bezpieczny dla organizmu – nie wywołuje reakcji alergicznych).

Jakie efekty daje usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy wstrzykuje się w linię zmarszczek. Stopniowo jest on wchłaniany i nie pozostawia żadnych widocznych śladów. Żel wiąże wodę, co pozwala natychmiast powiększyć określoną okolicę. Efektem jest wypełnianie zmarszczek i widoczne wygładzenie skóry po iniekcji. Skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta. Ostateczny efekt stabilizuje się jednak po około 2 tygodniach (ze względu na zdolności kwasu do wiązania wody, która jest procesem rozłożonym w czasie).

Jakie efekty daje usuwanie zmarszczek nićmi PDO?

Efekty modelowania twarzy za pomocą nici PDO są zbliżone do tych uzyskiwanych w chirurgii plastycznej. Pierwsze efekty pojawiają się od razu po zaimplementowaniu nici. Skóra lekko się prostuje, dzięki czemu zmarszczki są mniej widoczne. Nici można porównać do swoistego rusztowania, które unosi wybraną partię skóry i stabilizuje ją na nowym miejscu. Wygładzanie zmarszczek następuje po około 2-3 miesiącach. Po około 6-8 miesiącach nici PDO rozpuszczają się. Jednak w tym czasie uruchomiony zostaje już naturalny proces odbudowujący włókna kolagenowe.

Efektem zastosowania nici PDO jest lifting skóry, poprawa owalu twarzy, zagęszczenie, ujędrnienie i odmłodzenie skóry oraz wygładzenie zmarszczek.

Wskazania do zabiegu

Wypełnienia preparatem na bazie kwasu hialuronowego stosuje się na:

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do usuwania zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego są:

Przygotowanie do zabiegu

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to bezpieczny zabieg, który nie wymaga szczególnego przygotowania. Na kilka dni przed zabiegiem nie zaleca się przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi (m.in. aspiryny i leków przeciwzakrzepowych).

Na 30 minut przed planowaną wizytą należy zgłosić się do rejestracji naszego Centrum Medycznego, gdzie są weryfikowane dane osobowe, a następnie Pacjentka kierowana jest do gabinetu lekarskiego. W gabinecie podpisuje ona z lekarzem zgodę na zabieg.

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz nici PDO?

Usuwanie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego to nieinwazyjny zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych.Podczas konsultacji specjalista dokładnie analizuje rysy twarzy Pacjenta w spoczynku oraz ruchu (podczas pełnej mimiki). To pozwala dokładnie określić, w które miejsca powinien zostać wstrzyknięty preparat, aby uzyskać symetryczny i w pełni naturalny efekt. Wybrana partia skóry jest znieczulana kremem. Następnie, za pomocą cienkiej igły, specjalista wprowadza kwas hialuronowy. Plastyczny żel jest szybko wchłaniany, wiąże wodę i wypełnia miejsca w rejonie występowania linii.

W przypadku nici PDO pierwszym krokiem jest wyznaczenie obszarów, które mają zostać poprawione u Pacjenta. Następnie za pomocą kaniuli lub cieniutkiej igły lekarz wprowadza nić pod skórę. Do wygładzania zmarszczek i rewitalizacji wykorzystuje się cieniutkie gładkie nici.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu kwasem hialuronowym należy unikać ekspozycji na silne promienie słoneczne oraz przebywania w niskich temperaturach (poniżej 0 stopni C). Nie wolno korzystać z sauny i solarium. Zbyt wysokie oraz zbyt niskie temperatury mogą prowadzić do zanikania, rozpadu i resorpcji kwasu hialuronowego, co obniżyłoby jego działanie. Tuż po opuszczeniu gabinetu, skóra w miejscach iniekcji może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Są to naturalne objawy, które powinny samoistnie minąć w ciągu około 1-2 dni.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekty działania kwasy hialuronowego mogą utrzymać się od 6 nawet do 12 miesięcy. Dokładny czas jest uzależniony od indywidualnych predyspozycji Pacjenta.

Usuwanie zmarszczek – dlaczego warto w Omega Medical Clinics?

W Omega Medical Clinics oferujemy usuwanie i wypełniania zmarszczek w Bydgoszczy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, nici PDO, preparatów z hydroksyapatytem wapnia oraz HIFU. Jesteśmy kliniką, która zatrudnia zespół wykwalifikowanych specjalistów. W gabinecie medycyny estetycznej wykonujemy szeroki wachlarz nowoczesnych zabiegów pozwalających walczyć z upływem czasu, poprawiać wygląd twarzy i ciała. Wypełnienia zmarszczek naturalnym kwasem hialuronowym to zabieg, który pomaga pozbyć się drobnych nierówności oraz utrwalonych zmarszczek mimicznych. Zabieg wykonywany jest przez lekarza, w sterylnych warunkach ambulatoryjnych, z wykorzystaniem sprawdzonego sprzętu i akcesoriów medycznych.

Szczególną uwagę przykładamy do tego, aby każdy Pacjent poczuł się u nas komfortowo. Podczas konsultacji dokładnie objaśniamy, jak wygląda iniekcja kwasu hialuronowego, w jaki sposób działa on na skórę oraz jakich efektów można się spodziewać.Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?