Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

USG Bydgoszcz 3D/4D prywatnie

Omega Medical Clinics to miejsce, w którym świadczymy wysokiej klasy prywatne usługi medyczne. Znajdziesz tu pomoc, począwszy od konsultacji i diagnozy, aż po specjalistyczne leczenie. Nasi doświadczeni i wykwalifikowani lekarze świadczą fachową pomoc w wielu zróżnicowanych przypadkach. Wyróżnia nas profesjonalna, a zarazem przyjazna atmosfera. Wśród szeregu badań wykonywanych w naszej klinice w Bydgoszczy znajdują się USG 3D oraz USG 4D realizowane podczas ciąży. Najlepiej przeprowadzić je w połowie ciąży, gdyż wtedy otrzymujemy najlepszy obraz. Badanie USG 3D przedstawia widok dziecka z zewnątrz, z kolei badania 4D odbywają się w czasie rzeczywistym i są realnym obrazem rozwijającego się dziecka. Podczas USG 4D widoczne są ruchy oraz reakcje dziecka w danym momencie. Każde z tych badań pozwala na ocenę rozwoju płodu oraz wykrycie ewentualnych nieprawidłowości. Dodatkowo są one ważnym przeżyciem dla rodziców, ponieważ mogą oni zobaczyć rysy twarzy dziecka, a w przypadku USG 4D także jego mimikę i ruchy.

USG Bydgoszcz 3D/4D prywatnie - sprawdź na czym polegają te badania!

Na czym polegają badania USG 3D i 4D?

USG 3D i 4D to badania obrazowe, które są nieinwazyjne i cechują się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Badanie USG 3D, które wykonujemy w naszej klinice w Bydgoszczy, polega na przesyłaniu przez aparat ultradźwięków. O jakości obrazu decyduje zaawansowanie ciąży oraz warunki towarzyszące badaniu, takie jak objętość płynu owodniowego i grubość tkanki tłuszczowej u ciężarnej. Badanie można przeprowadzić wielokrotnie na każdym etapie ciąży. Pragniemy jednak podkreślić, że najbardziej rzetelne wyniki otrzymujemy
między 20 a 30 tygodniem ciąży. Jest tak, ponieważ dziecko jest wówczas wystarczająco rozwinięte, aby dostrzec wiele szczegółów.

Podczas wykonywanego w Bydgoszczy USG 3D dziecko widoczne na ekranie jest nieruchome, ale można je dostrzec w 3 wymiarach. Zarówno lekarz, jak i rodzice mogą obejrzeć je z każdej strony (z zewnątrz). Możliwe jest też zobaczenie w ten sposób każdej części ciała, jak np. nóg czy główki. Badanie 3D wygląda podobnie do działania 4D, lecz jest o bogatsze o jeden czynnik – czas. To rodzaj filmu, który przedstawia ruchy płodu w czasie rzeczywistym.

USG Bydgoszcz 3D/4D prywatnie - sprawdź różnice

Jakie są różnice między badaniem USG 3D a USG 4D?

Podstawową różnicą między badaniami jest to, że podczas USG 3D widok jest nieruchomy. Oglądamy trójwymiarowe zdjęcie. Podczas USG 4G rejestrowane są dodatkowo ruchy, dzięki na monitorze ukazany jest ruchomy obraz – film. Widzimy wówczas ruchy i mimikę dziecka.

USG Bydgoszcz 3D/4D prywatnie - sprawdź efekty!

Jakie efekty daje USG 3D/4D?

Badanie USG 3D oraz 4D pozwala szybkie wykrycie wad wrodzonych płodu. Umożliwia też rozpoznania cech świadczących o chorobach, także genetycznych. Możliwe jest zapis zdjęć i nagrań na płycie DVD. Po badaniu przekazujemy rodzicom dokumentację zdjęciową z USG w postaci zdjęć czarno-białych i kolorowych.

Badanie Bydgoszcz USG 3D prywatnie – Omega Medical Clinics

Badanie USG 3D umożliwia ocenę kształtu twarzy, głowy, umiejscowienia uszu. Pozwala też na rozpoznanie płci płodu oraz wad wrodzonych. Podczas badania możliwa jest ocena kręgosłupa, kończyn i powłok brzucha, serca oraz rozwoju układu nerwowego.

Badanie Bydgoszcz USG 4D prywatnie – Omega Medical Clinics

Badanie USG 4D umożliwia sprawdzenie, czy rozwój dziecka jest prawidłowy. Możliwe jest obserwowanie kolejności pojawiania się odruchów płodu w trakcie ciąży, jego stanów emocjonalnych, a nawet pierwszych uśmiechów. Lekarz na podstawie badania określa także zależności między wzorcami ruchowymi a chorobami układu nerwowego. Podczas przeprowadzania USG 4D w Bydgoszczy prywatnie, mogą zostać wykryte wady wrodzone płodu – rozszczep wargi, podniebienia, dodatkowe palce, niewielkie rozszczepienie kręgosłupa, zniekształcenie kończyn. To również badanie pozwalające na wykrycie zespołu Downa, za sprawą możliwości dostrzeżenia charakterystycznych nisko osadzonych uszu oraz nieprawidłowości w rysach twarzy. Szczególną uwagę przywiązujemy do oceny kości nosowych dziecka (główny parametr w diagnostyce zespołu Downa).

Wskazania do badania USG 3D i 4D

Wymienione badania nie są standardowe, lecz często konieczne do uzyskania ważnych informacji dotyczących płodu. Przede wszystkim służą one ocenie płodu z zewnątrz. Badania USG w Bydgoszczy, które wykonujemy prywatnie, zaleca się w następujących przypadkach:

USG Bydgoszcz prywatnie – przeciwwskazania do przeprowadzenia badania

Zarówno badanie USG 3D, jak i USG 4D, które wykonujemy w klinice Omega w Bydgoszczy, są bezpieczne i niemal nie ma do nich przeciwwskazań. Jednak przeszkodą w ich wykonaniu mogą być:

USG Bydgoszcz 3D/4D prywatnie - sprawdź jak przygotować się do badania!

USG Bydgoszcz prywatnie – przygotowanie do badania

Badania prywatne USG przeprowadzane przez nas w Bydgoszczy wykonywane są przez lekarza. Przed udaniem się na wizytę należy zdjąć biżuterię i metalowe części ubrań, warto zrezygnować z jedzenia i picia i wybrać luźniejsze ubrania, które można łatwo podwinąć.

Jak przebiega badanie USG 3D i 4D w naszej klinice w Bydgoszczy?

Wykonywane w naszej klinice w Bydgoszczy badania USG 3D oraz USG 4D są bezbolesne. Trwają nieco dłużej niż standardowe USG, gdyż zwykle obejmują wykonanie dokładnego badania 2D oraz wizualizacje w technikach i 3D i 4D (30-40 minut). Wymagają od pacjentki położenia się i odsłonięcia okolicy brzucha, który zostaje pokryty specjalnym żelem (eliminuje on pęcherzyki powietrza, które mogłyby wpłynąć na odbiór obrazu na monitorze). Następnie lekarz przesuwa głowicę po skórze pacjentki, a na ekranie monitora widoczny jest obraz z wnętrza brzucha.

USG 3D i 4D w Bydgoszczy w Omega Medical Clinics – dlaczego warto?

W Centrum Omega Medical Clinics wykwalifikowany zespół lekarzy czuwa nad zdrowiem pacjentek. Właśnie dlatego wykonujemy najnowsze badania diagnostyczne, jakim jest m.in. badanie USG – zarówno w wersji 3D, jak i 4D. Wiedza oraz doświadczenie naszych specjalistów umożliwiają precyzyjną ocenę uzyskanego obrazu. Wyniki badania zawsze dokładnie omawiamy z pacjentką, odpowiadamy na wszelkie pytania i wątpliwości. Badanie USG 3D oraz 4D w Bydgoszczy wykonujemy prywatnie – nie są one refundowane.Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?