Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

PRP - Bydgoszcz

Omega Medical Clinics to miejsce, w którym znajdziesz wysokiej klasy prywatne usługi medyczne. Przeprowadzamy konsultacje, diagnostykę oraz leczenie. W naszej klinice zapewniamy szybki dostęp do wysoce wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów różnych dziedzin. Zapewniamy zawsze profesjonalną obsługę pacjenta oraz pełną zaufania atmosferę. Prowadzimy m.in. nowoczesne leczenie osoczem bogatopłytkowym, czyli PRP (Platelet-Rich Plasm). To bezpieczny zabieg znajdujący zastosowanie w wielu dziedzinach, m.in. kosmetologii, medycynie estetycznej, stomatologii, ortopedii, ginekologii estetycznej. Osocze bogatopłytkowe pobudza skórę do odnowy za sprawą zawartych w nich czynników wzrostu, poprawiając m.in. stan przesuszonej i zwiotczałej skóry, wspierając usuwanie blizn i rozstępów. W Bydgoszczy PRP wykorzystujemy w szerokiej gamie zabiegów medycyny estetycznej, zabiegach regeneracyjnych w ortopedii oraz w ginekologii estetycznej. Daje ono pozytywny efekty terapeutyczne, przez co cieszy się ciągle rosnącą popularnością. Jeśli zależy Ci na zależy na zabiegu z wykorzystaniem PRP w Bydgoszczy, skontaktuj się z nami.

PRP Bydgoszcz - sprawdź czym jest PRP!

PRP Bydgoszcz - czym jest PRP (osocze bogatopłytkowe)?

PRP jest preparatem krwiopochodny, który wytwarza się z krwi pacjenta. Po pobraniu krwi odwirowujemy ją w specjalnym urządzeniu. Wówczas płytki krwi oddzielane są od innych składników, które się w niej znajdują. Sprawia to, że preparat jest bogaty w czynniki wzrostu: TGF-beta, EGF, PDGF, VEGF, BFGF. O skutecznym działaniu PRP, które stosujemy w naszej klinice w Bydgoszczy decydują komórki macierzyste. Wyróżnia je bardzo duży potencjał biologiczny, wpływ na wzrostu podziałów komórkowych, budowę nowego białka, ponadto poprawiają one ukrwienie tkanek. Co więcej, mogą one naprawiać uszkodzenia tkankowe oraz pobudzać aktywność biologiczną tkanek, która obniża się z wiekiem.

Jak działa osocze bogatopłytkowe? Otóż naturalne czynniki wzrostu zawarte w PRP pobudzają fibroblasty. To z kolei pobudza wzrost syntezy kolagenu, elastyn oraz kwasu hialuronowego. Sprawia to, że skóra staje się bardziej napięta. Co więcej, PRP pobudza również angiogenezę, czyli tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu skóra staje się odżywiona i dotleniona. Wymienione procesy wpływają na przebudowę skóry, czego efektem jest jej zdecydowanie lepsza kondycja i wygląd.

PRP Bydgoszcz - sprawdź jakie efekty daje PRP!

Jakie efekty daje PRP?

W przypadku wykorzystania PRP w medycynie estetycznej efektem jest przede wszystkim poprawa kondycji skóry. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego daje następujące efekty:

Zabieg z wykorzystaniem PRP, który wykonujemy w Bydgoszczy nie daje natychmiastowych efektów. Pojawiają się one stopniowo, ponieważ właśnie tak przebiega proces przebudowy skóry i powstawania nowych włókien kolagenowych. Widoczne efekty pojawiają się w przeciągu 7-14 dni po wykonaniu zabiegu. Zauważysz, że skóra staje bardziej napięta, drobne zmarszczki i przebarwienia staną się niewidoczne. Taki stan utrzymuje się do kilku miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do roku. Na trwałość rezultatów wpływają naturalne predyspozycje skóry oraz styl życia. Zdrowe nawyki żywieniowe, unikanie używek, regularny wypoczynek, a także właściwe kosmetyki mają zdecydowany wpływ na dłuższe utrzymanie się efektów zabiegu.

Efekty zabiegu z PRP w ortopedii

W naszej klinice w Bydgoszczy PRP stosujemy również w ortopedii. Wówczas czynniki wzrostu i bioaktywne białka wykorzystywane są do pobudzanie wzrostu, zmniejszania bólu oraz pobudzenia gojenia w stanach chorobowych lub po urazach. Czynniki wzrostu skutecznie wpływają na odbudowę ścięgien i mięśni.

Efekty zabiegu z PRP w ginekologii

Zastosowanie PRP pozwala na usunięcia suchości pochwy, która pojawia się np. w okresie menopauzy. Sprawia to, że dyskomfort podczas aktywności seksualnej znika. Preparat odmładza też tkanki pochwy, które ulegają naturalnemu zwiotczeniu z upływem czasu. Przyspiesza on także gojenie uszkodzeń pochwy po przebytych stanach zapalnych lub zabiegach chirurgicznych.

Sposób prowadzenia terapii z wykorzystaniem PRP w Bydgoszczy, w naszej klinice zawsze jest dobierany indywidualne. Zwracamy uwagę na stopień nasilenia problemu, wiek pacjenta oraz jego oczekiwania. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty wykonujemy zwykle serię 2-4 zabiegów, co około 21-30 dni.

Wskazania do zabiegu z PRP

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu z PRP?

Przeciwwskazaniem do terapii PRP są:

Przygotowanie do zabiegu

Na 3 dni przed wykonaniem zabiegu z PRP w Bydoszczy, w Omega Clinics należy wypocząć i unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Istotne jest również dobre nawodnienie organizmu, dlatego zalecamy codzienne picie około 2 litrów wody dziennie.

Sam zabieg podania PRP poprzedzony jest konsultacją z naszym specjalistą. Wyjaśnia on przebieg zabiegu, wskazuje miejsca planowanego nakłucia oraz wybraną technikę iniekcji. Omawiamy również przewidywane rezultaty podania PRP i ewentualne przeciwwskazania. To czas, w którym należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach, ze szczególnym wskazaniem na środki przeciwzakrzepowe oraz rozrzedzające krew. Ponadto przed zabiegiem trychologicznym z użyciem PRP należy wcześniej (w domu) umyć i wysuszyć włosy, nie używając żelu, lakieru ani innych kosmetyków do stylizacji.

Jak przebiega zabieg?

Na 30 minut przed planowanym wykonaniem zabiegu należy zgłosić się do rejestracji naszego Centrum Medycznego. Po weryfikacji danych osobych pacjent kierowany jest do punktu pobrań, w którym pobieramy krew. Wszystkie czynności wyglądają tak samo jak podczas rutynowego pobrania. Następnie pozyskane próbki trafiają specjalnej wirówki medycznej. Przygotowanie preparatu do zabiegu trwa około 15 minut. W tym czasie pacjent podpisuje zgodę na wykonanie zabiegu z wykorzystaniem PRP w naszej klinice w Bydgoszczy.

  1. Pielęgniarka pobiera niewielką ilość krwi – od 10 do 60 ml. Stosujemy metodę próżniową i pobieramy krew do specjalnych fiolek z antykoagulantem i żelem separującym.

  2. Pobraną krew umieszczamy w wirówce medycznej, w której osocze (zawierające płytki krwi) oddzielane jest od erytrocytów i leukocytów. Po odwirowaniu krwi uzyskujemy koncentrat bogatopłytkowy z płytkami i składnikami wzrostu.

  3. Uzyskany koncentrat z PRP aplikujemy pod skórę w obszarze zabiegowym za pomocą iniekcji mezoterapii igłowej lub liniowo z wykorzystaniem mikrokaniuli (wzdłuż zmarszczek bądź fałd skórnych, które chcemy zredukować).

Zabieg z wykorzystaniem PRP w Bydgoszczy w klinice Omega trwa około 20-30 minut. Przed pobraniem krwi i podaniem preparatu skóra jest oczyszczona i dezynfekowana. Nasi pacjenci mają też pewność, że podany im preparat jest stabilny i sterylny. Zwracamy też uwagę, że osocze bogatopłytkowe musi zostać wykorzystane w ciągu 8 godzin od jego pozyskania. Ponadto nie może być ono zamrażane, dlatego musi być pobierane bezpośrednio przed zabiegiem.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego należy unikać styczności z większymi skupiskami bakterii, czyli np. kontaktu ze zwierzętami. Przez 4 następne tygodnie wskazane jest unikanie ekspozycji na promienie słoneczne. Należy wówczas korzystać z kremów z odpowiednimi filtrami UV. W ciągu 3-5 dni po zabiegu nie można korzystać z sauny, solarium oraz basenu. Warto również sięgnąć po kremy z aloesem lub arniką górską, które złagodzą możliwie podrażnienia skóry.

Zabieg z PRP w Bydgoszczy – kiedy najlepiej go wykonać?

W klinice Omega w Bydgoszczy zachęcamy do wykonywania zabiegu z PRP jesienią lub zimą. To najlepszy czas, ponieważ wówczas delikatna skóra nie jest narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Z tego powodu przy wykonywaniu zabiegu w okresie letnim (czerwiec, lipiec, sierpień) należy zachować szczególną ostrożność ze względu na możliwość wystąpienia przebarwień skórnych.

PRP – osocze bogatopłytkowe – dlaczego warto w Omega Medical Clinics?

Decydując się na zabieg z PRP w Bydgoszczy otrzymasz najwyższą jakość usług. Zabieg zawsze przeprowadzany jest według aktualnych standardów medycznych, co czyni go w pełni bezpiecznym. Zapewniamy najwyższą sterylność podczas pobierania i odwirowywania krwi, a następnie jej podania w wybrane partie ciała. Korzystamy też z nowoczesnego, sprawdzonego sprzętu. Nasi doświadczeni lekarze dbają o to, by zabiegi przebiegały sprawnie i bez zbędnego stresu. Zawsze udzielamy pacjentom wszelkich niezbędnych informacji oraz rozwiewamy ich wątpliwości w każdej kwestii dotyczącej stosowania osocza bogatopłytkowego.Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?