Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Poradnia laktacyjna Bydgoszcz

Omega Medical Clinics to placówka medyczna, w której świadczymy kompleksową opiekę. W naszej klinice wykonasz szereg badań, otrzymasz diagnozę oraz wskazówki, co do dalszego postępowania. Wykwalifikowany zespół specjalistów z powodzeniem niesie pomoc pacjentom w zawsze przyjaznej i profesjonalnej atmosferze. W klinice w Bydgoszczy znajduje się m.in. poradnia laktacyjna. Świadczymy w niej pomoc w przypadku problemów z karmieniem oraz udzielamy porad jeszcze przed jego rozpoczęciem, w czasie ciąży. Dbamy o to, by warunki podczas wizyty sprzyjały szczerej rozmowie, bez zbędnego stresu. Nasza poradnia laktacyjna w Bydgoszczy to miejsce, w którym zawsze otrzymasz fachową pomoc.

Poradnia laktacyjna – czym się zajmuje?

Nasza poradnia laktacyjna w Bydgoszczy zajmuje się szeroko pojętymi problemami występującymi podczas karmienia piersią, a także przed jego rozpoczęciem. Jej wyposażenie przypomina gabinet noworodkowy, lecz z dodatkowym wygodnym fotelem do karmienia w pozycji leżącej z poduszkami i podnóżkiem. W gabinecie znajduje się także elektryczny odciągacz mleka z regulacją siły ssania oraz wymiennymi sterylnymi końcówkami osobistymi.

W jakim zakresie prowadzone są konsultacje w poradni laktacyjnej?

Staramy się, by zakres konsultacji był możliwie najszerszy. Zwracamy też uwagę na fakt, że wizyta w naszej przychodni laktacyjnej jest odpłatna, ponieważ NFZ nie refunduje tego typu usług (uznawane są one za ponadstandardowe). Co robimy?

Kiedy należy udać się do poradni laktacyjnej?

Do naszej poradni laktacyjnej w Bydgoszczy zapraszamy w razie szerokiego wystąpienia problemów czy wątpliwości związanych z karmieniem. Odwiedź naszą klinikę, jeśli:

Jak przygotować się do wizyty w poradni laktacyjnej w Bydgoszczy?

  1. Pamiętaj o tym, by dziecko było głodne na wizycie. Powinno ono wskazywać naturalną chęć do ssania. Dlatego ostatnie karmienie ma odbyć się na 1,5-2 godziny przed wizytą.

  2. Na wizytę należy zabrać akcesoria zazwyczaj używane w czasie karmienia, np. poduszkę, kapturki, butelkę ze smoczkiem i zwykle przyjmowaną porcją pokarmu (jeśli dziecko jest w ten sposób karmione). Jeśli odciągasz pokarm laktatorem i masz związane z nim pytania, również go zabierz. Miej przy sobie także pieluszkę.

  3. Warto jest mieć przy sobie Książeczkę Zdrowia Dziecka, w której znajdują się informacje dotyczące m.in. ostatnich pomiarów wagi.

Jak przebiega wizyta?

Do naszej poradni laktacyjnej w Bydgoszczy należy zgłosić się z dzieckiem. Wizyta będzie trwała około godziny. Zaczniemy od rozmowy, w trakcie której przeprowadzamy dokładny wywiad. To czas na omówienie tego, jak karmienie wyglądało do tej pory oraz przedstawienie wszelkich trudności oraz wątpliwości z nim związanych. Już na tym etapie możliwe jest znalezienie rozwiązań wielu problemów. Po zakończeniu wywiadu, przechodzimy do badania. Zaczynamy od oceny wzrostu dziecka, poprzez obejrzenie go i ważenie. Oceniamy również sposób ssania. Jeśli zajdzie taka potrzeba i wyrazisz na to zgodę, delikatnie zbadamy również Twoje piersi.

Ocena ssania odbędzie się, gdy usiądziesz w wygodnej dla siebie pozycji – na leżance lub fotelu. Dziecko wówczas może najeść się do syta, a konsultant będzie uważnie obserwował przebieg karmienia, w razie potrzeby udzielając odpowiednich wskazówek. Możliwe jest także użycie elektrycznego odciągacza pokarmu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Po wszystkim omówimy wszelkie kwestie związane z wywiadem oraz obserwacją.

Poradnia laktacyjna Bydgoszcz – dlaczego warto korzystać z usług Omega Medical Clinics?

Karmienie dziecka naturalnym mlekiem matki jest zalecane przez Światową Organizację Zdrowia. Ma ono unikalne właściwości aż do 6 miesiąca życia. Jednak nie zawsze karmienie przebiega przez przeszkód, ponadto często matki zmagają się z wieloma wątpliwościami w tej kwestii. Nasza poradnia laktacyjna w Bydgoszczy powstała właśnie po to, by pomagać matkom w tym często niełatwym okresie. Zespół specjalistów pomaga kobietom, aby w pełni mogły cieszyć się macierzyństwem – bez bólu i niepewności.Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?