Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów stosowanych we współczesnej kosmetologii, medycynie estetycznej, stomatologii, ortopedii, ginekologii estetycznej oraz wielu innych działach medycyny. Do pobudzenia naturalnych procesów komórkowych wykorzystuje się bowiem koncentrat pozyskany z krwi pobranej bezpośrednio od Pacjenta. Dzięki temu preparat jest w 100% biokompatybilny i neutralny immunologicznie, nie wywołuje uczuleń czy innych efektów niepożądanych. Czynniki wzrostu, zawarte w płytkach krwi, pobudzają skórę do odnowy, wykorzystując naturalne skłonności ludzkiego organizmu do odbudowy. Terapia doskonale sprawdza się u osób z przesuszoną, zwiotczałą i zmęczoną skórą, do bezinwazyjnego usuwania zmarszczek i fałd, likwidacji rozstępów czy blizn oraz pobudzenia mieszków włosowych (przy nadmiernym wypadaniu włosów).

Centrum medyczne Omega Medical Clinics w Bydgoszczy oferuje szeroki zakres zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. PPR stanowi alternatywę dla wypełniaczy i zabiegów mezoterapii. Jest u nas wykorzystywane również w ramach procedur z zakresu ginekologii estetycznej oraz ortopedycznych (zabiegi regeneracyjne).

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (tzw. wampirzy lifting) stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego oraz usuwania zmarszczek za pomocą botoxu. Osocze bogatopłytkowe to specjalnie przygotowany preparat krwiopochodny, który wytwarza się z krwi pobranej od Pacjenta. Krew jest odwirowywana, co pozwala oddzielić płytki krwi od innych składników. Dzięki temu uzyskany preparat jest bogaty w czynniki wzrostu. Preparat podaje się Pacjentowi metodą mezoterapii igłowej. Wstrzyknięty pod skórę pobudza tkanki do naturalnych procesów regeneracyjnych.

Komórki macierzyste w osoczu bogatopłytkowym mają ogromny potencjał bologiczny, wpływają na wzrost podziałów komórkowych, budowę nowego białka i poprawę ukrwienia tkanek. Są zdolne do naprawiania uszkodzeń tkankowych oraz odbudowywania aktywności biologicznej tkanek, która zmniejsza się wraz z wiekiem. Procesy te odnoszą doskonałe efekty w terapii anti-aging.

Wskazania do zabiegu

Osocze bogatopłytkowe sprawdzi się dla osób, które chcą uzyskać efekt odmłodzenia bez użycia skalpela. Terapię najczęściej stosuje się na twarz, szyję, dekolt i dłonie oraz skórę głowy. Preparat pozwala na rewitalizację skóry, poprawia jej gęstość i strukturę, koryguje zmarszczki oraz fałdy. Kolejną grupą korzystającą z tego naturalnego zabiegu regeneracyjnego są osoby cierpiące na łysienie.

Wskazaniem do osocza bogatopłytkowego są:

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do terapii osoczem bogatopłytkowym są:

Przygotowanie do zabiegu

W terapii osoczem bogatopłytkowym bardzo ważna jest jakość krwi w dniu zabiegu, dlatego 3 dni przed jego terminem warto wyspać się i nadmiernie nie przemęczać. Kluczowe jest dobre nawodnienie. Zalecamy codzienne wypicie 2 l wody niegazowanej.

Nasz specjalista przeprowadza wywiad z Pacjentem, wyjaśnia, jak przebiega zabieg (miejsca nakłucia, technika iniekcji), jakie efekty pozwala uzyskać oraz wyklucza ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania. Podczas konsultacji należy poinformować lekarza o przyjmowanych na stałe lekach (zwłaszcza przeciwzakrzepowych oraz rozrzedzających krew). Sam zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Skóra jest oczyszczana i dezynfekowana bezpośrednio przed pobraniem krwi do stworzenia koncentratu bogatopłytkowego. W przypadku osocza płytkowego aplikowanego na owłosioną skórę głowy, przed zabiegiem należy umyć w domu włosy i je wysuszyć (nie zaleca się stosowania żelu, lakieru lub innych kosmetyków do stylizacji).

Jak przebiega zabieg?

Na 30 minut przed planowaną wizytą Pacjent zgłasza się do rejestracji Centrum Medycznego, skąd po weryfikacji danych osobowych jest kierowany do punktu pobrań. W punkcie pobrań personel medyczny pobiera krew (w taki sam sposób, jak pobierana jest krew do badań laboratoryjnych). Pobrane próbki krwi są odpowiednio przygotowane przez wykwalifikowaną pielęgniarkę. Czas wymagany do przygotowania to około 10-15 minut. W tym czasie Pacjent w gabinecie lekarskim podpisuje zgodę na zabieg osoboczem bogatopłytkowym (PRP).

Zabieg osoczem bogatopłytkowym składa się z trzech etapów:

  1. Pielęgniarka pobiera niewielką ilość krwi własnej od Pacjenta (około 10-60 ml). Jest ona pobierana próżniowo do specjalnych fiolek z antykoagulantem i żelem separującym.
  2. Krew trafia do specjalnej wirówki medycznej. W tym procesie oddziela się erytrocyty i leukocyty od osocza, które zawiera płytki krwi. Odwirowanie pozwala zyskać cenny koncentrat bogatopłytkowy (bogaty w płytki krwi i składniki wzrostu).
  3. Uzyskany koncentrat lekarz aplikuje pod skórę Pacjenta (w obszar, który jest poddawany zabiegowi). Wykorzystuje się iniekcję klasyczną techniką mezoterapii igłowej lub liniowo za pomocą mikrokaniuli (wzdłuż zmarszczek bądź fałd skórnych, które chcemy zredukować).

Cały zabieg trwa około 20-30 minut. Bardzo ważne jest, aby preparat bogaty w płytki krwi był stabilny i sterylny. Można go wykorzystywać przez około 8 godzin od momentu pozyskania od Pacjenta. Osocza bogatopłytkowego nie wolno zamrażać (koncentrat zawsze należy uzyskiwać tuż przed zabiegiem).

Zalecenia po zabiegu

Osocze bogatopłytkowe to zabieg iniekcyjny, dlatego tuż po jego przeprowadzeniu należy unikać kontaktu z większymi skupiskami bakterii (np. ze zwierzętami). Przez około 4 tygodnie po zabiegu nie zaleca się eksponowania skóry na bezpośrednie działanie promieni UV (stosowanie filtrów UV). Przez 3-5 dni po wizycie w klinice należy zrezygnować z sauny, solarium oraz basenu.

Po zabiegu mogą pojawić się lekkie zaczerwieniania i podrażnienia skóry, będące efektem kontaktu z igłą. Doskonale złagodzą je preparaty z aloesem. Na drobne zasinienia warto zastosować dermokosmetyki z arniką górską.

Jakie są efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym?

Terapia osoczem bogatopłytkowym pozwala na naturalne odmłodzenie i regenerację skóry lub pobudzenie do aktywności mieszków włosowych. Zawarte w koncentracie płytki krwi produkują czynniki wzrostu – TGF-beta, EGF, PDGF, VEGF, BFGF. To właśnie one są odpowiedzialne za pobudzenie procesów regeneracyjnych tkanek, wpływają na proces angiogenezy (tworzenie się nowych naczynek krwionośnych) oraz aktywację komórek macierzystych. Czynniki wzrostu przyspieszają także powstawanie nowych komórek naskórka i pobudzają fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Efektem terapii są:

Efekty osocza bogatopłytkowego pojawiają się stopniowo, wraz z procesami przebudowy i powstawania nowych włókien kolagenowych. Już po około 7-14 dniach od zabiegu skóra staje się wyraźnie lepiej napięta i gładsza, znikają z niej drobne przebarwienia. Najczęściej efekty są widoczne przez kilka miesięcy, ale u niektórych Pacjentów utrzymują się nawet do roku. Uzależnione jest to od naturalnych predyspozycji skóry oraz stylu życia. Aby możliwie jak najdłużej cieszyć się efektami osocza bogatopłytkowego, warto sięgać po zdrowe produkty, unikać używek i dbać o regenerację i odpoczynek. Ważna jest także prawidłowa pielęgnacja skóry za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków (w warunkach domowych i gabinetowych).

Ile zabiegów należy wykonać?

Terapia osoczem bogatopłytkowym powinna być dobrana do rodzaju i stopnia nasilenia problemu, wieku Pacjenta oraz jego oczekiwań. Program układany jest indywidualnie. Najczęściej powtarza się 2-4 zabiegi w odstępach co około 21-30 dni.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg?

Osocze bogatopłytkowe najlepiej wykonywać jesienią lub zimą, ponieważ delikatna skóra po iniekcji nie powinna być narażona na bezpośrednie działanie promieni UV. Nie zaleca się terapii w czerwcu, lipcu i sierpniu, gdy promienie słoneczne są najsilniejsze, ponieważ niesie to pewne ryzyko pojawienia się ewentualnych przebarwień.

Osocze bogatopłytkowe – dlaczego warto w Omega Medical Clinics?

Omega Medical Clinics (Bydgoszcz) to specjalistyczna klinika oferująca szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wykorzystujemy bogate doświadczenie personelu szeroką branżową wiedzę oraz sprawdzony sprzęt medyczny. Nasi lekarze nieustannie uczestniczą w krajowych i zagranicznych kongresach (zarówno jako słuchacze, jak i jako wykładowcy). Dbamy o najwyższą sterylność warunków podczas pobierania i odwirowywania krwi oraz ostrzykiwania wybranych partii skóry.

Osocze bogatopłytkowe w Bydgoszczy wykonane w naszej klinice to gwarancja:Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?