Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Ortopeda Bydgoszcz prywatnie

Omega Medical Center w Bydgoszczy oferuje wysokiej klasy prywatne usługi ortopedyczne w zakresie konsultacji, diagnostyki, badań i leczenia schorzeń narządu ruchu. Zapewniamy szybki dostęp do lekarza ortopedy bez długich kolejek i szeroką ofertę badań specjalistycznych. W naszej klinice uzyskasz kompleksową opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry lekarzy i specjalistów oraz wsparcie profesjonalnej obsługi pacjenta.

Sprawdź dostępność terminów na wizyty i umów się na wizytę, na którą nie będziesz musiał długo czekać. Dowiedz się, jakie badania możesz u nas wykonać, jakie objawy powinny Cię do nas skierować i dlaczego jeszcze warto skorzystać z leczenia właśnie w naszej klinice.

lek. med. Tomasz Bieniek
specjalista ortopeda traumatolog
wtorek 15.00 - 20.00
 
lek. med. Robert Jaszkiewicz
specjalista ortopeda traumatolog
środa 15.00 - 18.00
 
lek. med. Filip Ochapski
w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumartologii
piątek 16.00 - 20.00
 

Ortopeda Bydgoszcz prywatnie - Czym się zajmuje lekarz ortopeda?

Ortopeda to lekarz medycyny z ukończoną specjalizacją z ortopedii. Zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób, urazów i dolegliwości narządu ruchu, czyli układu szkieletowego, więzadłowego i mięśniowego. Lekarz ten dokonuje wywiadu i badań diagnostycznych, stawia diagnozę, przepisuje odpowiednie rodzaje terapii, na przykład fizjoterapię, rehabilitację czy farmakoterapię, a także wydaje zalecenia odnośnie sposobów zapobiegania chorobom narządu ruchu. Lekarz ortopeda może również wykonywać operacje i zabiegi chirurgiczne oraz sprawować opiekę pooperacyjną nad pacjentem.

Ortopeda Bydgoszcz prywatnie - sprawdź z jakimi objawami należy się udać do ortopedy!

Ortopeda Bydgoszcz prywatnie - Z jakimi objawami należy udać się do ortopedy?

Do ortopedy należy udać się możliwie szybko po wystąpieniu co najmniej jednego z typowych objawów schorzeń, urazów lub dolegliwości układu ruchu. Odwlekanie wizyty w czasie może skutkować pogorszeniem stanu zdrowia i utrudnieniem lub uniemożliwieniem pełnego wyleczenia. Szczególnie ważne jest, aby regularnie i jak najwcześniej poddawać badaniom dzieci w wieku od niemowlęcego po nastoletni. Wiele dolegliwości występuje bowiem właśnie w okresie intensywnego wzrostu i wtedy też szanse na ich pełne wyleczenie są największe.

Najważniejsze objawy, które powinny skłaniać do udania się na wizytę do lekarza ortopedy, to:

Ortopeda Bydgoszcz prywatnie -sprawdź jakie badania wykonuje ortopeda!

Jakie badania wykonuje ortopeda?

Po przeprowadzeniu wywiadu diagnostycznego z pacjentem i analizie przedstawionych przez niego wyników dotychczas wykonanych badań, lekarz ortopeda może wykonać tak zwane badanie palpacyjne. Polega ono na manualnym sprawdzeniu ruchomości stawów czy źródeł bolesności. Pozwala też wstępnie rozpoznać złamanie, skręcenie lub zwichnięcie. Przed ostatecznym postawieniem diagnozy lekarz zwykle kieruje pacjenta na dodatkowe badania.

Jakie badania zleca ortopeda?

Po wykonaniu podstawowych oględzin pacjenta lekarz ortopeda może zlecić dodatkowe badania. Zwykle wykonywane są one w pracowni RTG, tomograficznej czy w innym miejscu na terenie placówki. Ich wykonanie jest konieczne do pogłębionej oceny stanu pacjenta, postawienia diagnozy oraz zaplanowania leczenia.

Najczęstsze badania, jakie zleca ortopeda to:

Ortopeda Bydgoszcz prywatnie - sprawdź jak przygotować się do wizyty!

Jak przygotować się do wizyty u ortopedy?

Przed wybraniem się do lekarza ortopedy, warto odpowiednio przygotować się do wizyty. Należy przez to rozumieć między innymi zebranie najważniejszych informacji i dokumentów, takich jak wyniki dotychczasowych badań lekarskich czy zdjęcia rentgenowskie oraz nazwy i dawki przyjmowanych leków. Pacjent powinien również przyjść ubrany w wygodne ubranie, które łatwo będzie szybko zdjąć w celu badania. W przypadku wizyty z dzieckiem wskazane jest również zabranie ze sobą obuwia, w którym chodzi ono najczęściej.

Ortopeda prywatnie Bydgoszcz - sprawdź jak przebiega wizyta ortopedy!

Jak przebiega wizyta u ortopedy?

Wizyta u ortopedy zaczyna się od szczegółowego wywiadu z pacjentem na temat odczuwanych przez niego dolegliwości, doznanych urazów, dotychczasowych wyników badań, jeśli były wykonywane, historii choroby czy przyjmowanych lekarstw. Następnie lekarz może wykonać badania palpacyjne, po czym najczęściej zleca pacjentowi dalsze badania w odpowiednich pracowniach. Na koniec wizyty może ustalić z pacjentem wstępny termin kolejnej wizyty i przekazuje mu swoje zalecenia.

Dlaczego warto zdecydować się na wizytę u ortopedy w Omega Medical Clinic w Bydgoszczy

Gdy pojawia się wskazanie do wybrania się do lekarza ortopedy, warto zadbać o wybór specjalisty, który zajmie się naszym zdrowiem fachowo, kompleksowo i odpowiedzialnie. Istotne jest również szybkie reagowanie na problem, dlatego warto postawić na klinikę, która zapewnia krótki czas oczekiwania na wizytę. Te i inne korzyści zapewnia korzystanie z usług ortopedy w Omega Medical Center w Bydgoszczy.

Najważniejsze powody, dla których warto skorzystać z naszej oferty to:

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz i umów się na wizytę u ortopedy w Omega Medical Clinic w Bydgoszczy

Nie zwlekaj z leczeniem dolegliwości narządu ruchu. Zacznij działać jak najwcześniej, by uchronić siebie lub swoich najbliższych przed niebezpiecznymi komplikacjami w późniejszym wieku. Zadzwoń i sprawdź dostępne terminy wizyt u naszych specjalistów i umów się na spotkanie z lekarzem ortopedą, który zapewni Ci kompleksową diagnozę i leczenie oraz pełne zrozumienia podejście.Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?