Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

O-Shot! - Bydgoszcz

Zabieg O-SHOT polega na podaniu do łechtaczki preparatu osocza bogatopłytkowego, fibryny lub kwasu hyaluronowego, którego celem jest zwiększenie doznań seksualnych oraz regeneracja tkanek ostrzykiwanej okolicy.

Terapia osoczem bogatopłytkowym polega na podaniu własnego osocza z zagęszczoną frakcją własnych płytek krwi do ciał jamistych łechtaczki oraz tkanek okalających  za pomocą ostrzykiwania. Zabieg wykonywany jest w gabinecie ginekologicznym w znieczuleniu miejscowym. Od ponad 20 lat terapia osoczem bogatopłytkowym jest wykorzystywana w celu poprawy gojenia się ran oraz w procedurach przeszczepu kości jak i wielu innych zastosowaniach klinicznych, w tym w neurochirurgii, chirurgii szczękowo-twarzowej, jamy ustnej, przyzębia, chirurgii kosmetycznej, otolaryngologii, chirurgii glowy i szyi, urologii, ortopedii, chirurgii kręgosłupa oraz chirurgii ogólnej.

Fibryna jako nowy produkt używana jest od niedawna, jednakże u części pacjentek efekty po zabiegu są znacznie większe niż po PRP.

Kwas hyaluronowy dobierany jest inywidualnie do potrzeb pacjetki, daje możliwości „regulacji” efektów leczenia w zależności od gęstości użytego preparatu.

Każda z metod ma swoje indywidualne wskazania i przeciwskazania, dlatego dokonując wyboru dobrze jest to omówić ze specjalistą, który przeprowadzi zabieg.

 

Kwalifikacji do zabiegu O-SHOT dokonuje lekarz Ginekologii Estetycznej, oceniając indywidualne ryzyko zastosowania takiej terapii i wynikające z niej korzyści.  Pacientka jest kwalifikowana na podstawie badania ginekologicznego oraz zebranego wywiadu lekarskiego. Stan zdrowia pacjentki musi pozwalać na wykonanie takiego zabiegu.

 

Powinny zostać wykluczone stany chorobowe stanowiące przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 

1. choroby krwi: białaczka, małopłytkowość, zaburzenia krzepnięcia krwi, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, zespoły dysfunkcji płytek, posocznica ( IPRF, PRP )

2. zakażenia ostre i przewlekłe

3. nowotwory

4. przewlekłe schorzenia wątroby ( IPRF, PRP )

5. ciąża i laktacja

6. leczenie antykoagulantami ( IPRF, PRP )

7. stosowanie aspiryny i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych ( IPRF, PRP )

 

Pacjentka zgłasza się w wyznaczonym przez lekarza terminie na 30 min przed planowaną wizytą do rejestracji Centrum Medycznego, skąd po weryfikacji danych osobowych jest kierowany do punktu pobrań ( jeśli zabieg będzie wykonany osoczem bogatopłytkowym lub fibryną ). W punkcie pobrań personel medyczny pobiera od pacjentki krew w taki sam sposób jak jest pobierana krew na badania laboratoryjne.

Pobrane próbki krwi są odpowiednio przygotowywane przez wykwalifikowaną położną. Czas wymagany do przygotowania to ok 10 – 15 minut.

W tym czasie pacjentka w gabinecie ginekologicznym podpisuje z lekarzem zgodę na zabieg, ma aplikowane znieczulenie miejscowe a następnie poprzez nakłuwanie łechtaczki i jej okolic aplikowany jest preparat autologicznego osocza bogatopłytkowego ( PRP ) lub fibryny IPRF.

Podanie preparatu kwasu hyaluronowego nie wymaga pobrania od pacjentki krwi.

 

Ryzyko zastosowanego leczenia wynika najczęściej ze znieczulenia,  nakłuwania łechtaczki oraz podania osocza / fibryny/ kwasu hyaluronowego do łechtaczki.

Zabieg trwa zwykle od kilku minut do 0,5 godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Po zabiegu pacjentka od razu może udać się do domu.

 

Zabieg podania preparatu do łechtaczki jest procedurą bezpieczną, nie można jednak wykluczyć wystąpienia powikłań takich jak: krwiaki i zasinienie w miejscu podania osocza; krwawienie, bóle narządu rodnego czy podbrzusza, infekcje, powikłania związane ze znieczuleniem.

 

 

Rokowania możliwe do uzyskania

 

Na podstawie aktualnych doniesień naukowych można wnioskować, że podanie autologicznego osocza bogatopłytkowego / fibryny / kwasu hyaluronowego podczas zabiegu „o-shot“ może zwiększyć doznania seksualne, zregenerować wygląd zewnętrzych narządów płciowych oraz poprawić komfort życia intymnego.

 

Zalecenia w postępowaniu po zabiegu O-SHOT

 

1. nie należy stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych w przez 7 dni po zabiegu

2. w dniu zabiegu nie należy korzystać z sauny, zajęć fitness, nie stosować gorących kąpieli, wstrzymać się od uprawiania aktywnych sportów oraz stosunków płciowych

3. należy zadbać o higienę miejsca zabiegowego

 

 Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?