Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Nietrzymanie moczu – leczenie – Bydgoszcz

Problem z nietrzymaniem moczu dotyka kobiet w różnym wieku. Najczęściej przypadłość ta jest kojarzona z osobami po okresie menopauzy, u których spadek w produkcji hormonów prowadzi do zmian w budowie układu płciowego i moczowego. Wysiłkowe nietrzymanie moczu może być jednak także efektem ciężkiego porodu siłami natury czy skutkiem ubocznym zabiegów operacyjnych w obrębie podbrzusza. Nietrzymanie moczu to bardzo krępująca przypadłość, która nie pozwala panować nad własnym ciałem, budzi duży lęk i stres, zniechęca do wielu aktywności i obniża poczucie własnej wartości.

Centrum medyczne Omega Medical Clinics pomaga zlikwidować problem i na nowo cieszyć się pełną swobodą w codziennym życiu. Nieinwazyjne zabiegi na nietrzymanie moczu w Bydgoszczy wykonywane są w warunkach ambulatoryjnych (bez hospitalizacji i znieczulenia), pod kierunkiem doświadczonego lekarza ginekologa, za pomocą nowoczesnego oraz całkowicie bezpiecznego sprzętu. Pozwalają one przywrócić prawidłową strukturę układu moczowo-płciowego, odzyskać kontrolę nad własnym ciałem i cieszyć się codzienną aktywnością.

Na czym polega nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu (NTM, inkotynencja) to niekontrolowany wyciek moczu, którego bezpośrednią przyczyną jest niewydolność zwieracza cewki moczowej oraz spadek napięcia mięśni pochwy.

Wyróżnia się:

U Pacjentek najczęściej występuje wysiłkowe nietrzymanie moczu. Wiąże się ono ze zmianami w budowie dróg rodnych, do których najczęściej dochodzi w wyniku starzenia się lub uszkodzeń powstałych podczas porodów. Schorzenie polega na niekontrowanym uciekaniu moczu podczas wysiłku (aktywności fizycznej, kichania, kaszlu itp.). Przyczyną nietrzymania moczu jest nadmierna ruchomość połączenia pęcherza z cewką oraz niewydolność zwieracza cewki moczowej. Do niekontrolowanego popuszczenia moczu dochodzi, gdy wzrasta ciśnienie w brzuchu, które jest nieproporcjonalne do ciśnienia wytworzonego przez niewydolny zwieracz cewki.

Zaburzenie dzieli się na 3 stopnie:

Ryzyko pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu znacznie wzrasta przy:

Wskazania do zabiegu

Wskazaniem do nieinwazyjnego leczenia jest:

Zabieg skierowany jest w stronę wszystkich kobiet mających problem z nietrzymaniem moczu. Pacjentkami bardzo często są panie po okresie menopauzy (ryzyko wzrasta już po 45. roku życia) oraz młode mamy, u których problem z niekontrolowanym popuszczaniem moczu wystąpił po porodzie.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do nieinwazyjnego leczenia nietrzymania moczu są:

Jak przygotować się do zabiegu?

Nie jest wymagane specjalne przygotowanie do zabiegu. Kieruje na nie lekarz ginekolog, który wykonuje badanie i przeprowadza wywiad z Pacjentką (dotyczący dolegliwości oraz jej ogólnego stanu zdrowia). Specjalista zaleca także wykonanie cytologii szyjki macicy.

Przebieg zabiegu

Termiczne leczenie nietrzymania moczu to zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, bez znieczulenia. Przeciętnie trwa około 30 minut i jest wykonywany na fotelu ginekologicznym. Do zabiegu wykorzystuje się urządzenie ze specjalną nakładką ginekologiczną. Światło podgrzewa tkanki, stymuluje je do regeneracji i pobudza naturalny proces odbudowy (produkcja włókien kolagenowych). To wzmacnia ścianki mięśni podtrzymujące narządy układu rodnego i moczowego (obszar ujścia cewki moczowej). Poprawia się kąt nachylenia cewki moczowej, co zapobiega niekontrolowanemu popuszczaniu moczu.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności.

Zaleca się jedynie:

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się lekkie obrzęki, zaczerwienienia i dyskomfort, które powinny jednak samoistnie ustąpić.

Efekty zabiegu

Efektem zabiegu laserowego jest:

Po zabiegu następuje naturalna przebudowa włókien kolagenowych, dlatego efekty widoczne są po upływie około 30 dni. U młodych kobiet efekty zabiegu powinny utrzymać się przez wiele lat. U Pacjentek po menopauzie leczenie nietrzymania moczu warto połączyć z ćwiczeniami mięśni Kegla oraz terapią hormonalną.

Nietrzymanie moczu – dlaczego warto leczyć w Omega Medical Clinics?

Omega Medical Clinics (Bydgoszcz) oferuje termiczne leczenie nietrzymania moczu. W centrum medycznym pracuje zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy zapewniają fachową pomoc medyczną Pacjentkom. Nietrzymanie moczu to intymna przypadłość, która budzi skrępowanie wśród Pacjentek, często utrudnia im normalne funkcjonowanie i podejmowanie codziennych aktywności (np. wymusza rezygnację z uprawiania ulubionych sportów). Lekarze z Omega Medical Clinics biorą udział w kongresach i szkoleniach (oraz sami są wykładowcami). Na bieżąco śledzą światowe metody i technologie, które są w stanie szybko i bezpiecznie poprawić komfort życia Pacjentek.

Pierwszym krokiem leczenia jest konsultacja z ginekologiem, który wykonuje badanie, przeprowadza szczegółowy wywiad z Pacjentką i dobiera dla niej najlepszy program leczenia. Specjalista dba, aby każda Pacjentka poczuła się w gabinecie bezpiecznie, udziela merytorycznych informacji na temat przyczyn nietrzymania moczu, rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Zabiegi przeprowadzane są w warunkach gabinetu zabiegowego, za pomocą urządzenia HIFU specjalną nakładką ginekologiczną. Są bezinwazyjne i bezbolesne, dlatego nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji, a Pacjentka szybko może powrócić do swoich codziennych aktywności.Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?