Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Mezoterapia nieusieciowanym kwasem hyaluronowym - Bydgoszcz

Ze względu na spadek poziomu estrogenów jak również przebytych porodów, czy operacji ginekologicznych z wiekiem pojawia się suchość , która znacznie utrudnia komfortowe funkcjonowanie pacjentki. Nie tylko zmniejsza się przyjemność z kontaktów seksualnych, ale wręcz może doprowadzić do ich zaniechania. Narastająca suchość sprawia, że śluzówka pochwy staje się krucha, cienka i podatna na urazy mechaniczne. Podczas stosunku dochodzi do mikrouszkodzeń, które są wrotami zakażenia ale również źródłem dolegliwości bólowych.

Dlatego odpowiednie nawilżenie przedsionka pochwy jak i błony śluzowej wewnątrz pochwy jest kluczem do sukcesu , umożliwia powrót do normalności i zwiększa satysfakcję pacjentek.

W tym celu przeprowadza się zabieg mezoterapii, który nie tylko nawilża ostrzykiwaną okolicę, ale również zwiększa przepływ krwi przez tę okolicę, a tym samym jej odżywienie i poprawia kondycjię  oraz regeneruje tkanki ostrzykiwanej okolicy. Mikrodepozyty z kwasu hyaluronowego lub PRP regenerują narząd rodny.

 

 

Kwalifikacji do mezoterapii dokonuje lekarz Ginekologii Estetycznej, oceniając indywidualne ryzyko zastosowania takiej terapii i wynikające z niej korzyści. Pacientka jest kwalifikowana na podstawie badania fizykalnego oraz zebranego wywiadu lekarskiego. Stan zdrowia pacjentki musi pozwalać na wykonanie tego zabiegu.

 

Zostały wykluczone stany chorobowe stanowiące przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 

1. choroby krwi: białaczka, małopłytkowość, zaburzenia krzepnięcia krwi, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, zespoły dysfunkcji płytek, posocznica

2. zakażenia ostre i przewlekłe

3. nowotwory

4. przewlekłe schorzenia wątroby

5. ciąża i laktacja

6. leczenie antykoagulantami

7. stosowanie aspiryny i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

 

Pacjent zgłasza się w wyznaczonym przez lekarza terminie na 30 min przed planowaną wizytą do rejestracji Centrum Medycznego, skąd po weryfikacji danych osobowych jest kierowany do punktu pobrań ( w przypadku PRP ) . W punkcie pobrań personel medyczny pobiera od pacjenta krew w taki sam sposób jak jest pobierana krew na badania laboratoryjne.

Pobrane próbki krwi są odpowiednio przygotowywane przez wykwalifikowaną pielęgniarkę lub położną. Czas wymagany do przygotowania to ok 10 – 15 minut.

W tym czasie pacjent w gabinecie lekarskim podpisuje z lekarzem zgodę na zabieg, a następnie poprzez nakłuwanie śluzówki pochwy i przedsionka pochwy aplikowany jest preparat nieusieciowanego kwasu hyaluronowego lub autologicznego osocza bogatopłytkowego ( PRP ).

 

Zabieg trwa zwykle od kilku minut do 0,5 godziny i jest wykonywany bez znieczulenia .Po zabiegu pacientka od razu może udać się do domu.

 

Zabieg mezoterapii jest procedurą bezpieczną, nie można jednak wykluczyć wystąpienia powikłań takich jak: krwiaki i zasinienie w miejscu podania osocza; krwawienie, bóle skóry głowy, infekcje.

 

 

Na podstawie aktualnych doniesień naukowych można wnioskować, że podanie nieusieciowanego kwasu hyaluronowego lub autologicznego osocza bogatopłytkowego podczas zabiegu mezoterapii  może zwiększyć ukrwienie narządu rodnego a tym samym przyczynić się do jego regeneracji oraz poprawy kondycji .

 

Zalecenia w postępowaniu po zabiegu mezoterapii

 

1. nie należy stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych w przez 7 dni po zabiegu

2. w dniu zabiegu nie należy korzystać z sauny, zajęć fitness, nie stosować gorących kąpieli, wstrzymać się od uprawiania aktywnych sportów oraz stosunków płciowych

3. należy zadbać o higienę miejsca zabiegowego

 

 Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?