Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Metody termiczne rewitalizacji narządu rodnego - Bydgoszcz

Do metod termicznych zaliczmy działanie laserem oraz zogniskowaną falą radiową. W naszej Klinice wykonujemy zabiegi z użyciem HIFU , które obecnie jest niekwestionowanym liderem w terapii nieinwazyjnego liftingu miejsc intymnych.

Rozluźnienie pochwy wynikające z osłabienia włókien kolagenowych oraz elastyny a także ze zwiotczenia mięśni dna miednicy , które tracą swoją stabilność, prowadzi w konsekwencji do utraty  lub zmniejszenia satysfakcji seksualnej. Doznania podczas stosunku osłabiają się.
Pojawiają się również objawy wysiłkowego nietrzymania moczu, które we wczesnych etapach zaawansowania, można z powodzeniem leczyć bez konieczności przeprowadzenia zabiegu operacyjnego, związanego z pobytem w szpitalu, znieczuleniem, okresem gojenia i rekonwalescencji oraz  ograniczenia aktywności zawodowej.

Fale ultradźwiękowe poprzez punktowe podgrzanie tkanek do temperatury 60-70 st C prowadzą do powstania punktów martwicy wokół których zaczynają namnażać się fibroblasty produkujące nowe włókna kolagenowe i elastynę. W procesie tym dochodzi do ujędrnienia ścian pochwy , jej zwężenia oraz regeneracji jej kondycji. Skuteczność tego zabiegu jest zauważalna zarówno w terapii zespołu luźnej pochwy jak i w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Średnica pochwy wyraźnie się zmniejsza, ciśnienie wewnątrzpochwowe również jest podwyższone , co podtrzymuje cewkę moczową niwelując problem „popuszczania” moczu ale i poprawiając satysfakcję seksualną.

Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, jednakże może wywoływać dyskomfort, tkliwość i uczucie ciepła w rejonie objętym działaniem fal. Nie uszkadza śluzówki pochwy, nie powoduje krwawienia i co bardzo ważne, nie  ma potrzeby znieczulenia. Trwa ok 30 - 45 min. Po zabiegu pacjentka od razu może udać się do domu.

Aby uzyskać optymalny wynik leczenia warto wykonać serię 2 - 3 zabiegów w odstępach 5 - 6 tygodniowych. Oczywiście kwalifikacja do serii zabiegów musi odbyć się przez lekarza, ściśle w oparciu o indywidualne potrzeby pacjentki.

 

Przed wykonaniem zabiegu pacjentka powinna odbyć wizytę kwalifikującą do zabiegu. Lekarz ginekolog po zebraniu dokładnego wywiadu oraz przeprowadzeniu badania ginekologicznego dobiera najbardziej optymalny dla pacjentki schemat leczenia.

Przed zabiegiem należy mieć wykonaną aktualną cytologię ( nie starszą niż rok ).

Pacjentka zgłasza się w wyznaczonym przez lekarza terminie na 30 min przed planowaną wizytą do rejestracji Centrum Medycznego, skąd po weryfikacji danych osobowych jest kierowana gabinetu ginekologicznego.

W gabinecie ginekologicznym pacjentka podpisuje z lekarzem zgodę na zabieg,  a następnie poprzez wprowadzenie głowicy do pochwy jest wykonywany zabieg.

       

WSKAZANIA DO ZABIEGU

        •       zespół rozluźnionej pochwy (po ciążach, porodach)

        •       wysiłkowe nietrzymanie moczu I i II stopnia

        •       utrata elastyczności tkanek pochwy

        •       zmniejszenie satysfakcji z życia seksualnego

        •       odmładzanie wnętrza pochwy

 

EFEKTY ZABIEGU HIFU

        •       zwężenie pochwy obserwowane tuż po zabiegu jest wynikiem jej obrzęku

        •       efekty trwałe rozwijają się powoli, w wyniku naturalnej regeneracji tkanek poddanych działaniu ultradźwieków

        •       dla pacjentek planujących zastosowanie wypełniaczy w obrębie pochwy, zaleca się leczenie HIFU przed zabiegiem wypełniającym

 

 Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?