Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Lifting twarzy

Centrum medyczne Omega Clinics (Bydgoszcz) oferuje lifting twarzy. Klasyczny lifting twarzy (face lifting) to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, którego celem jest odmłodzenie rysów poprzez odpowiednie nacięcie i naciągnięcie obwisłej skóry. To pozwala podnieść skórę i zredukować widoczne zmarszczki. Jest to inwazyjny zabieg chirurgiczny, który wiąże się z utratą krwi, bólem i wymaga długiej rekonwalescencji, dlatego we współczesnej medycynie estetycznej coraz częściej zastępuje się go metodami nieinwazyjnymi (tzw. liftingiem bez skalpela).

W Omega Medical Clinics wykonujemy lifting wolumetryczny, nici liftingujące oraz zabiegi HIFU. Zabiegi te są niemal bezbolesne, nie wymagają narkozy i długiej rekonwalescencji. W zależności od typu zabiegu oraz preferencji Pacjenta mogą być wykonane w znieczuleniu miejscowym.

Lifting twarzy – co to jest i na czym polega?

W wyniku naturalnych procesów starzenia się, około 40. roku życia gołym okiem zaczynają być widoczne większe zmiany. Pojawiają się liczne zmarszczki i bruzdy mimiczne w okolicach ust i oczu oraz zmarszczki czoła (poziome, pionowa lwia zmarszczka pomiędzy brwiami). W okolicy żuchwy zaczyna gromadzić się nadmiar skóry, twarz traci swój owal, brwi i oczy lekko zmieniają kształt. Lifting twarzy pozwala naciągnąć skórę, zlikwidować zmarszczki oraz nadać rysom dawny owal.

Lifting wolumetryczny polega na wstrzyknięciu w głębokie partie skóry preparatu zawierającego kwas hialuronowy. Ma on naturalne właściwości wiązania się z wodą. Gęsty preparat wypełnia tkanki miękkie i zwiększa ich objętość. W efekcie skóra na policzkach, podbródku, żuchwie i skroniach unosi się.

Lifting nićmi liftingującymi polega na wstrzyknięciu w głębokie partie skóry długich nici PDO. Tworzą one coś w rodzaju rusztowania, które podnosi odpowiednie części twarzy. Zabieg z użyciem nici pozwala na: uniesienie kącików ust, napięcie skóry, uniesienie brwi i zewnętrznego kącika oka oraz podniesienie owalu twarzy.

Bezinwazyjny lifting można wykonać także metodą HIFU. Wybrana partia twarzy poddawana jest działaniu fali akustycznej o wysokiej częstotliwości. Fala ultradźwięków sięga odpowiedniej głębokości (w medycynie estetycznej stosuje się głębokość 1.5, 3.0 oraz 4.5 mm) i powoduje ruch oraz tarcie komórek w tkankach. Wytworzone ciepło prowadzi do mikrouszkodzeń, co stymuluje organizm do regeneracji i zagęszczenia struktury komórkowej.

Jakie efekty daje bezinwazyjny lifting twarzy?

Bezinwazyjny lifting twarzy pozwala:

Efekty liftingu za pomocą nici liftingujących oraz wolumetrii przeciętnie utrzymują się około 12 miesięcy, a metody HIFU nawet do 2 lat.

>Wskazania do zabiegu

Wskazaniem do liftingu twarzy są:

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do liftingu nieinwazyjnego są:

>Przygotowanie do zabiegu

Nieinwazyjny lifting twarzy to zabiegi wykonywane w warunkach ambulatoryjnych. Podczas konsultacji lekarz ocenia zmiany wymagające korekty i objaśnia, jak będzie przebiegać zabieg oraz jakie może dać efekty. Następnie wyklucza przeciwwskazania. W przypadku wolumetrii 3 dni przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków rozrzedzających krew i przeciwzapalnych, witaminy E oraz aspiryny.

W naszej klinice 30 minut przed planowanym zabiegiem Pacjent powinien zgłosić się do rejestracji w celu weryfikacji danych osobowych. Stąd kierowany jest do gabinetu lekarskiego, gdzie podpisuje zgodę na zabieg.

Jak przebiega zabieg?

Lifting twarzy wykonujemy w warunkach ambulatoryjnych. W przypadku wolumetrii lekarz wprowadza preparat we wcześniej wybrane partie twarzy. Nici PDO wprowadzane są za pomocą cieniutkiej igły lub kaniuli. Wykorzystuje się tutaj naturalne linie napięcia skóry, co pozwala uzyskać efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. HIFU polega na przykładaniu głowicy urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe ze specjalną końcówką do partii zabiegowej. Zakres i głębokość oraz ilość impulsów są ustalane indywidualnie. Impulsy są odczuwane jako ciepło i lekkie ukłucia.

Zalecenia po zabiegu

Po bezinwazyjnym liftingu twarzy można wrócić do codziennej aktywności. Pacjenci po wolumetrii twarzy powinni przez około 7 dni zrezygnować z opalania w solarium, korzystania z sauny oraz eksponowania skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Podobne zalecenia należy zachować po zabiegu z wykorzystaniem nici PDO oraz HIFU. Po liftingu urządzeniem HIFU przez miesiąc nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych (wyjątek stanowi paracetamol).

Lifting twarzy – dlaczego warto w Omega Medical Clinics?

W Centrum Omega Medical Clinics Pacjenci mogą wykonać lifting twarzy w Bydgoszczy. Jako specjalistyczna klinika współpracujemy z zespołem doświadczonych lekarzy różnych specjalności, zapewniamy konsultacje i wykonujemy badania. Podczas konsultacji lekarz dokładnie objaśnia Pacjentowi, jak wygląda zabieg, jakie efekty pozwala uzyskać (i kiedy będą one widoczne) oraz przestawia skutki uboczne, które mogą się pojawić.

Lifting twarzy w Omega Medical Clinics to gwarancja:Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?