Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Laryngolog - Bydgoszcz prywatnie

Częste, uporczywe infekcje górnych dróg oddechowych, objawiające się niedrożnością nosa, katarem i trudnościami z oddychaniem, a także szeregiem innych objawów mogą oznaczać, że nieunikniona jest się wizyta u lekarza specjalisty. Wszystkich pacjentów potrzebujących pomocy laryngologa zapraszamy do OMEGA Medical Clinics. Zapewnimy Państwu wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu osobistego przez cały okres leczenia, a także stojąca na najwyższym poziomie opieką medyczną światowej klasy specjalistów, do których należy nasz laryngolog prowadzący prywatną praktykę w Bydgoszczy.

 

lek. med. Krystyna Masna

w trakcie specjalizacji z otolaryngologii

poniedziałek 16.30 - 19.30

 

Laryngolog BYDGOSZCZ PRYWATNIE – czym się zajmujemy?

Laryngolog, a właściwie otorynolaryngolog, zajmuje się dziedziną medycyny nazywaną otorynolaryngologią. Oznacza to w praktyce, że lekarz tej specjalizacji pomaga pacjentom, którzy borykają się z chorobami ucha, gardła, nosa i krtani. W centrum zainteresowania laryngologa znajdują się także m.in. choroby i schorzenia zatok, jamy ustnej i oskrzeli. Laryngolog w Bydgoszczy prywatnie przyjmujący w placówce OMEGA Medical Clinics w trosce o skutecznośc prowadzonego leczenie w zależności od przypadku stosuje zarówno leczenie farmakologiczne, jak i przeprowadza szereg zabiegów z zakresu chirurgii zatokowej oraz szczękowej.

Z jakimi objawami należy udać się do laryngologa?

Istnieje szereg niepokojących objawów, które mogą świadczyć o konieczności poddania się badaniu laryngologicznym. Zaliczamy do nich:

W przypadku zaobserwowania u siebie jednego z powyższych objawów warto niezwłocznie udać się do zaufanego lekarza. Jeśli chodzi o laryngologa przyjmującego prywatnie w Bydgoszczy, mogą Państwo zapisać się do takiego w OMEGA Medical Clinics.
Laryngolog Bydgoszcz prywatnie - sprawdź jakie badania wykonuje laryngolog!

Jakie badania wykonuje laryngolog?

Do najczęściej przeprowadzanych przez laryngologa przyjmującego prywatnie w Bydgoszczy w placówce OMEGA Medical Clinics badań należą:

Jakie badania zleca laryngolog?

Diagnostyka chorób ucha

W przypadku podejrzenia pewnych określonych chorób lub schorzeń laryngolog może zlecić wykonanie dodatkowych badań. Gdy pacjent skarży się na uporczywe swędzenia ucha, zalecanym rozwiązaniem jest pobranie wymazu ucha oraz przebadanie go pod kątem występowania konkretnych bakterii, np. gronkowca. W przypadku, gdy laryngolog posiadający prywatną praktykę w Bydgoszczy w OMEGA Medical Clinics podejrzewa zakażenie o podłożu grzybiczym, może zlecić również badanie mykologiczne.

Podjęcia odrębnych kroków wymaga postępowanie w przypadku podejrzenia problemów ze słuchem lub rozwinięcia się stanu zapalnego w rejonie ucha środkowego. W takich okolicznościach laryngolog przyjmujący prywatnie w Bydgoszczy może zlecić badanie słuchu nazywane audiometrią. W zależności od obranej metody diagnostycznej, możemy mówić o audiometrii tonalnej lub impedancyjnej.

Diagnostyka chorób gardła i jamy nosowej

Po dokładnym przebadaniu gardła lub jamy nosowej pacjenta (najczęściej przebiega ono z wykorzystanie endometru) i ocenieniu występujących zmian anatomicznych laryngolog prywatnie może zlecić w Bydgoszczy wykonanie dodatkowych badań pozwalających poznać ich przyczynę. Zaliczamy do nich m.in. pobranie wymazów mikrobiologicznych, które pozwalają ustalić, czy w obrębie gardła lub jamy nosowej doszło do zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego.

 

Diagnostyka chorób zatok

Precyzyjne rozpoznanie schorzeń zatok w większości przypadków wymaga posłużenia się metodami oferowanymi przez diagnostykę obrazową. Laryngolog przyjmujący prywatnie w Bydgoszczy w OMEGA Medical Clinics może zlecić zatem wykonanie:

 

 

Jakie choroby i schorzenia leczy laryngolog?

Lekarz laryngolog przyjmujący w Bydgoszczy prywatnie w OMEGA Medical Clinics diagnozuje oraz leczy schorzenia i choroby takie jak m.in.:

 

Laryngolog Bydgoszcz prywatnie - sprawdź jak przygotować się do wizyty!

Jak przygotować się do wizyty?

Na spotkanie z laryngologiem powinniśmy odpowiednio się przygotować. Po pierwsze, powinniśmy pamiętać, żeby zebrać wszystkie wyniki przeprowadzonych ostatnimi czasy badań, zarówno tych laboratoryjnych, jak i obrazowych (zaliczamy do nich m.in. zdjęcia USG oraz RTG), aby móc przedstawić je następnie lekarzowi. Co więcej, warto dokładnie przyjrzeć się niepokojącym nas objawom, aby móc szczegółowo je opisać w trakcie wizyty. W dużej mierze tyczy się to bólu – jakie jest jego umiejscowienie, nasilenie oraz częstotliwość. Jeśli do laryngologa przyjmującego prywatnie w Bydgoszczy sprowadzają nas problemy z nosem, np. jego niedrożność, niezwykle ważne jest, abyśmy zaobserwowali, czy z nosa nie wycieka wydzielina i czy przypadłości nie towarzyszą problemy z węchem. Pamiętajmy także, aby powiadomić laryngologa o wszystkich przyjmowanych przez nas lekach i ewentualnych problemach natury zdrowotnej.

Jak przebiega wizyta?

W trakcie rozpoczynającego każdą wizytę wywiadu laryngolog zbiera od pacjenta wszelkie istotne informacje dotyczące stanu jego zdrowia. Szczególną wagę przywiązuje do niepokojących pacjenta objawów. W zależności od charakteru problemu pacjenta, w dalszej kolejności przystępuje do przeprowadzenia różnego rodzaju badań. Do poznania stanu jego nosa, gardła, ucha czy jamy ustnej posłużyć się może endoskopem lub wziernikiem. Laryngolog przyjmujący w Bydgoszczy pacjentów prywatnie często wykonuje również badanie audiologiczne słuchu oraz zleca wykonanie obrazowych badań specjalistycznych, takich jak np. RTG czy USG. Dalsze postępowanie lekarza uzależnione jest oczywiście od typu schorzenia, na które cierpi chory, jego przebiegu oraz indywidualnych warunków anatomicznych pacjenta.

OMEGA Medical Clinics – lanryngolog Bydgoszcz prywatnie

Lekarz laryngolog posiadający prywatną praktykę w Bydgoszczy w centrum OMEGA Medical clinic zapewnia profesjonalną opiekę medyczną w przypadku chorób gardła, krtani, nosa, ucha oraz jamy ustnej. Jego wieloletnie doświadczenie, wsparte nowoczesnym sprzętem i doskonałym podejściem do pacjenta, pozwala pomagać chorym nawet w najtrudniejszych przypadkach. Zapraszamy na wizytę do OMEGA Medical Clinics!Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?