Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Labioplastyka - Bydgoszcz

W Centrum medycznym Omega Medical Clinics (Bydgoszcz) wykonywana jest labioplastyka – plastyka warg sromowych większych i mniejszych. Zabieg ten pozwala pozbyć się kompleksów związanych z wyglądem zewnętrznych narządów płciowych, poczuć większą pewność siebie i uzyskać radość z kontaktów intymnych. Mogą z niego skorzystać Pacjentki z przerostem lub asymetrią warg sromowych mniejszych oraz dekonstrukcjami warg sromowych (powstałymi np. w czasie porodu siłami natury). Labioplastyka pozwala również „odmłodzić” miejsca intymne, które zmieniają się wraz z czasem (z powodu zmian hormonalnych, utraty elastyczności skóry i tkanki podskórnej). Zabieg korzystnie wpływa na życie seksualne. Często pozwala także pozbyć się dyskomfortu w codziennym życiu (np. odczuwanego podczas pływania, jazdy na rowerze, noszenia obcisłej bielizny).

Omega Medical Clinics to nowoczesne centrum medyczne, zatrudniające doświadczonych lekarzy specjalistów, dysponujące zaawansowanym sprzętem i komfortowymi warunkami. Labioplastyka w Bydgoszczy przeprowadzana jest przez wykwalifikowanego lekarza ginekologa specjalizującego się w zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej, który dba o precyzję zabiegu oraz zapewnia Pacjentce poczucie bezpieczeństwa.

Na czym polega labioplastyka?

Labioplastyka to zabieg medycyny i ginekologii estetycznej polegający na korekcji wyglądu warg sromowych mniejszych (sporadycznie także warg sromowych większych). Pozwala on zmienić ich wielkość, kształt, jędrność lub symetrię.

Labioplastyka umożliwia:

Jakie efekty daje labioplastyka?

Wargi sromowe mniejsze otaczają wejście do pochwy. Kobiety chcą, aby były one ukryte pod wargami większymi (zewnętrznymi).

Labioplastyka laserowa warg mniejszych pozwala:

Plastyka warg sromowych większych pozwala:

Efektem kosmetycznym zabiegu labioplastyki jest poprawienie wyglądu zewnętrznych narządów płciowych, zwiększenie poczucia atrakcyjności i pewności siebie. Przerośnięte wargi sromowe mogą utrudniać komfortowe uprawianie sportów, noszenie obcisłej bielizny, satysfakcjonujące współżycie. Plastyka warg sromowych pozwala pozbyć się tego defektu i cieszyć się codzienną aktywnością.

Wskazania do wykonania labioplastyki

Plastyka warg sromowych to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów ginekologii estetycznej. Do gabinetów zgłaszają się zarówno panie, dla których labioplastyka stanowi zabieg kosmetyczny poprawiający wygląd miejsc intymnych, jak i kobiety, którym budowa warg sromowych utrudnia codzienną aktywność.

Wskazania do wykonania labioplatyki to:

Wygląd warg sromowych czasami ulega pogorszeniu wskutek noszenia biżuterii w miejscach intymnych, częstych infekcji, zaburzeń hormonalnych oraz terapii lekami hormonalnymi. Zabieg labioplastyki w takich przypadkach pomaga odzyskać kształt nadmiernie rozciągniętych lub zniekształconych warg sromowych.

Na plastykę warg sromowych wiele Pacjentek decyduje się z powodu:

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniem do labioplastyki są:

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej. Specjalista przeprowadza dokładny wywiad z Pacjentką na temat jej problemu i związanego z tym dyskomfortu oraz jej ogólnego stanu zdrowia. Następnie doradza najlepszą metodę zabiegu (dopasowaną do indywidualnych predyspozycji i efektów, które Pacjentka chce uzyska) oraz zaleca wykonanie badań.

Przed plastyką warg sromowych lekarz może zlecić:

2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania leków niekorzystnie wpływających na krzepliwość krwi:

Wskazane jest zaprzestanie lub co najmniej ograniczenie palenia papierosów (3 dni przed zabiegiem). Labioplastyki nie wykonuje się w czasie miesiączki – najlepszy jest termin od 7 do 15 dnia cyklu. Należy poinformować lekarza, gdy wystąpią u nas infekcje (np. przeziębienie, zapalenie pęcherza moczowego).

W dniu poprzedzającym zabieg warto przejść na dietę lekkostrawną.

Przebieg zabiegu

Labioplastyka wykonywana jest od strony sromu. Pacjentka przyjmuje na fotelu pozycję podobną do tej z podstawowego badania ginekologicznego (w tzw. pozycji litotomijnej). Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jego plusem jest najwyższa precyzja, krótki czas gojenia się ramy oraz szybki powrót do normalnej aktywności.

Tradycyjna (chirurgiczna) plastyka warg sromowych trwa około 40-60 minut i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Stosuje się metodę „Trip” (usunięcie brzegów warg sromowych mniejszych) lub „Wedge” (tkanki wycina się w kształcie litery V).

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu Pacjentka jest w pełni sprawna i może opuścić klinikę. Ból utrzymuje się od 2 do 3 – 4 dni (Pacjentka może przyjmować przeciwbólowe leki doustne) . Całkowite wygojenie następuje w ciągu 1 – 2 tygodni. Po dwóch tygodniach należy zgłosić się na wizytę kontrolną po zabiegu.

Labioplasyka – dlaczego warto w Omega Medical Clinics

W ofercie Omega Medical Clinics dostępna jest labioplastyka w Bydgoszczy. Centrum medyczne zapewnia Pacjentkom konsultacje doświadczonych lekarzy ginekologów (specjalność ginekologia i położnictwo oraz ginekologia estetyczna i rekonstrukcyjna). Specjalista zawsze pomaga Pacjentce ocenić nieprawidłowości i zdecydować, czy zabieg rzeczywiście jest wskazany nie tylko ze względów kosmetycznych, ale i zdrowotnych. Następnie dokładnie wyjaśnia, jak dokładnie przebiega plastyka warg sromowych, jakie metody są stosowane i jakie efekty dają. Informuje również o wskazaniach i przeciwwskazaniach do zbiegu, ewentualnej możliwości powikłań oraz czasie potrzebnym na rekonwalescencję.

Technika zabiegu dobierana jest indywidualnie dla każdej Pacjentki – w zależności od charakteru problemu i rozległości zmian, których należy dokonać. Labioplastyka jest bezpieczna, wiąże się z niewielką utratą krwi. Mała inwazyjność zabiegu sprawia, że rana szybko się goi, obrzęk ustępuje. Po plastyce warg sromowych specjalista ocenia stan miejsc intymnych i decyduje, ile Pacjentka powinna pozostać po kontrolą lekarską. Przepisuje również leki przeciwbólowe oraz informuje, jak prawidłowo dbać o ranę oraz kiedy należy zgłosić się na konsultacje.Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?