Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Kwas hialuronowy w ortopedii – Bydgoszcz

Omega Medical Clinics w Bydgoszczy świadczy wysokiej klasy prywatne usługi medyczne. Prowadzimy konsultacje, diagnostykę oraz leczenie. Nasz wykwalifikowany zespół specjalistów zapewnia pacjentom profesjonalną opiekę w wielu przypadkach. Ponadto zawsze dbamy o pełną zaufania, przyjazną atmosferę. W naszej klinice w Bydgoszczy świadczymy pomoc m.in. w zakresie ortopedii, w ramach której wykonujemy zabiegi z kwasem hialuronowym. To bezpieczna metoda na zredukowanie dolegliwości bólowych stawów oraz poprawne działanie aparatu ruchu.

Kwas hialuronowy w ortopedii – Bydgoszcz

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Ma ona postać soli sodowej i w największym stężeniu znajduje się w skórze, ciele szklistym oka oraz mazi stawowej. Jest on również składnikiem naczyń krwionośnych, płynów ustrojowych i tkanki łącznej. Z czasem ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie zmniejsza się, a tkanki, w których się on znajduje, ulegają zwyrodnieniu. Wówczas możliwe jest uzupełnienie jego poziomu poprzez podawanie pacjentowi zastrzyków czy tabletek. W ortopedii (w tym w naszej klinice w Bydgoszczy) kwas hialuronowy wykorzystywany jest w leczeniu chorób kości i stawów, takich choroba zwyrodnieniowa stawów. Najczęściej stosuje go w wiskosuplementacji, ponieważ odpowiada on za elastyczność płynu stawowego oraz siły tarcia między powierzchniami chrząstki stawowej. Wraz ze środkami przeciwzapalnymi uznawany jest ona za tzw. “złoty standard” w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów.

Jakie efekty daje kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy sprawia, że płyn stawowy staje bardziej lepki i elastyczny, zwiększa się również śliskość chrząstki stawowej. Działa on także przeciwbólowo oraz poprawia ruchomość stawu. Ponadto ma on modyfikujący wpływ na strukturę chrząstki stawowej. Bardzo dobre efekty przynosi stosowanie iniekcji kwasu u osób młodych, przed 30 rokiem życia, które mają problemy z funkcjonowaniem stawów. Podanie kwasu hialuronowego sprawia, że chrząstka zostaje odżywiona i ustępują dolegliwości bólowe, co pozwala na szybki powrót do zdrowia. Z kolei w przypadku osób powyżej 60 roku życia kwas hialuronowy przede wszystkim zmniejsza ból oraz zwiększa ruchomość w stawie.

Zwracamy uwagę, że pierwsze efekty podania kwasu hialuronowego w ortopedii (które wykonują w Bydgoszczy nasi specjaliści) odczuwalne są po kilku tygodniach od iniekcji.

Wskazania do zabiegu

Jakie są przeciwwskazania do stosowania kwasu hialuronowego w ortopedii?

Przygotowanie do zabiegu

Na 10 dni przed planowanym zabiegiem nie należy przyjmować leków mogących mieć wpływ na krzepliwości krwi, jak np. doustne antykoagulanty oraz leki przeciwpłytkowe.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg polega na wstrzyknięciu pacjentowi preparatu kwasu hialuronowego. Przed wykonaniem zastrzyku skóra pacjenta zostaje dokładnie zdezynfekowana, po czym za pomocą cienkiej igły wprowadzany jest do stawu odpowiedni preparat. Zazwyczaj należy wykonać od 3 do 5 zastrzyków do jednego stawu mniej więcej co tydzień. Kuracja może być powtarzania co w odstępie od kilku do kilkunastu miesięcy. Jest to możliwe nawet jeśli ból nie jest bardzo mocny. Substancję można wstrzykiwać do dwóch stawów kolanowych podczas jednego zabiegu. Zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w ortopedii, w Bydgoszczy staramy się przeprowadzać tak, aby był bezbolesny dla pacjenta.

Po przeprowadzeniu zabiegu niemal nie występują skutki uboczne ani dolegliwości bólowe. Po wykonanym zastrzyku możliwy jest powrót do codziennych obowiązków. Rzadko występują objawy takie jak ból głowy, zaczerwienienie twarzy, przyspieszone bicie serca bądź czasowe krwawienie z pochwy. Podkreślamy jednak, że nie są to niebezpieczne objawy i przemijają po około 3 dniach od zabiegu.

Kwas hialuronowy w ortopedii – dlaczego warto wykonać zabieg w Omega Medical Clinics?

W naszej klinice wszystkie zabiegi poprzedza dokładna diagnoza i konsultacja. Następnie specjalista z wysokimi kwalifikacjami przeprowadzi zabieg. Dbamy o to, by podanie kwasu hialuronowego w ortopedii, w naszej klinice w Bydgoszczy przebiegało bezboleśnie i w warunkach maksymalnie komfortowych dla pacjenta. Ponadto zawsze zwracamy uwagę, by zwracać się po pomoc możliwie najwcześniej. W wielu przypadkach pozwala to na uniknięcie niebezpiecznych komplikacji w późniejszym wieku. Zapewniamy naszym klientom krótki termin oczekiwania na wizytę.Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?