Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

KTG

W naszej prywatnej klinice w Bydgoszczy przeprowadzamy szereg badań dla kobiet w ciąży, w tym również KTG. Zapis kardiologiczny rejestruje zarówno akcję serca płodu, jak i czynności skurczowe mięśnia macicy. Dzięki niemu możliwe jest ustalenie, czy dziecko będące w łonie matki jest odpowiednio dotlenione. KTG to bardzo dokładne badanie laboratoryjne, wykonywane w okresie okołoporodowym, pozwalające określić stan zdrowia kobiety oraz dziecka.

KTG – Bydgoszcz

KTG, czyli kardiotokografia, łączy w sobie tokografię oraz kardiografię. Jest to badanie płodu, które polega na monitorowaniu bicia serca dziecka oraz rejestrowaniu czynności skurczowych mięśnia macicy.

Jakie efekty daje KTG – Bydgoszcz

Dzięki przeprowadzonemu KTG w naszej klinice w Bydgoszczy możliwe jest określenie stanu dziecka. Złe wyniki mogą świadczyć o niedotlenieniu lub nawet owinięciu pępowiny wokół główki. Pełna ocena, którą daje kardiotografia, pokazuje liczbę uderzeń serca płodu na minutę oraz jej stosunek do skurczów mięśnia macicy. Badane są:


Prawidłowy rytm bicia serca określany jest w ramach od 110 do 150 uderzeń na minutę. Poniżej 110 uderzeń mamy do czynienia z bradykardią, która może być wynikiem niewydolności łożyska, niskim ciśnieniem matki, hipoglikemią, hipotermią, lekami, kompresją pępowiny, uciskami na główkę dziecka lub jego wadą serca. Jeśli jednak serce bije szybciej, niż powinno, występuje tachykardia, która może być wywołana gorączką matki lub niedotlenieniem płodu. Gdy zbyt dużej ilości uderzeń serca na minutę towarzyszy deceleracja, może to doprowadzić do zakażenia oraz anemii płodu.

Prawidłowo przeprowadzane badanie KTG umożliwia szybkie podjęcie decyzji, które w rezultacie mogą uratować życie dziecka oraz matki.

Wskazania do zabiegu KTG – Bydgoszcz

KTG to jedno z podstawowych badań, które wykonuje się kobiecie w okresie okołoporodowym. Oto szereg wskazań do przeprowadzenia KTG:


KTG w naszej przychodni w Bydgoszczy pozwala ocenić stan zdrowia dziecka oraz stwierdzić, czy płód wciąż żyje i czy nie doszło do niewydolności łożyska. To bardzo ważne badanie, które jest wykonywane każdej przyszłej mamie.

Nie istnieją przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu KTG – Bydgoszcz

Przed przystąpieniem do badania KTG lekarze zalecają zjedzenie posiłku od 1 do 2 godzin wcześniej. Głód może spowodować, że wyniki będą niekorzystne lub błędne. Wówczas bicie serca dziecka może być zbyt niskie, bo będzie ono ospałe lub też zbyt wysokie, gdy dziecko będzie niespokojne. Pełnowartościowy posiłek pozwoli odpowiednio przygotować się do KTG i uzyskać rzeczywiste wyniki.

Jak przebiega zabieg KTG?

Zabieg KTG przeprowadzany jest najczęściej w 25 tygodniu ciąży. Gdy pojawiają się dolegliwości i problemy związane z ciężarną lub dzieckiem, wtedy lekarz decyduje się na wcześniejsze wykonanie badania. Przy prawidłowym rozwoju ciąży ginekolog nie zaleca KTG wcześniej, a dopiero przed terminem porodu – wówczas kobieta przechodzi zabieg regularnie w dwudniowych odstępach.

Podstawowe badanie trwa średnio 30 minut. Niektóre przypadki wymagają wydłużenia przeprowadzania zabiegu, nawet do godziny. Czasem lekarz zaleca podłączenie aparatu wykonującego KTG przez cały czas trwania porodu. W trakcie badania kobieta musi pozostać w jednej pozycji, najlepiej leżąc na lewym boku, by nie uciskać głównej żyły.

KTG - dlaczego warto w Omega Medical Clinics?

Nasza prywatna klinika w Bydgoszczy prowadzi różnego rodzaju badania oraz zabiegi. W przychodni przyjmujemy dzieci oraz dorosłych z wieloma dolegliwościami. Przeprowadzamy też rutynowe kontrole i testy, pomagające ocenić stan zdrowia pacjentów. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami i razem z nimi świadczymy najwyższą jakość usług.

KTG jest jednym z badań, które oferujemy w Omega Medical Clinics. Dzięki niemu dostarczamy przyszłym mamom niezbędnych informacji o stanie zdrowia dziecka. Skontaktuj się z nami i umów na konsultacje, zapewnimy Ci kompleksową opiekę medyczną.Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?