Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Konsultacja telemedyczna

Konsultacja telemedyczna polega na świadczeniu porad medycznych na odległość, w formie videokonsultacji. Podczas rozmowy rozmówcy, czyli pacjent i lekarz widzą się. Jest to sprawdzona forma kontaktu, która buduje poczucie bezpieczeństwa w czasie konsultacji. Co więcej, istnieje możliwość przesłania lekarzowi wyników badania w czasie rzeczywistym, a także zaprezentowania danych dolegliwości. Taki sposób kontaktu w dużym stopniu zastępuje badanie fizykalne w gabinecie.

Korzystając z videokonsultacji możemy zrealizować większość usług diagnostycznych, które do tej pory były wykonywane w placówce. Porad medycznych online udzielają specjaliści na co dzień pracujący w naszej przychodni. Ten sposób kontaktu z pacjentami pozwala nam na szybkie udzielenie pomocy pacjentom. Videokonsultacja nie wymaga stania w długich kolejkach ani często dalekiego dojazdu. Jest to bezpieczna forma kontaktu wiążąca się z oszczędnością czasu. Co więcej, ze względu na to, że konsultacja telemedyczna odbywa się w domu pacjenta, jest też w wielu przypadkach bardziej komfortowa. Porada telemedyczna może być udzielona w ramach wizyty prywatnej oraz abonamentów medycznych.

Kiedy powinniśmy skorzystać z konsultacji medycznej online?

Konsultacja medyczna online, czyli videokonsultacja jest dla każdego pacjenta. Oznacza to, że mogą skorzystać z niej pacjenci w celach uzyskania informacji dotyczących profilaktyki, pacjenci z chorobami przewlekłymi oraz tacy w nagłej sytuacji zdrowotnej.

W obecnej sytuacji epidemiologicznejj porada medyczna online jest wskazana, gdy pacjent zauważa u siebie pierwsze objawy infekcji. Wówczas nasz lekarz przedstawia ewentualne zalecenia, wskazuje na możliwe zagrożenia oraz w razie potrzeby wystawi e-receptę.

Konsultacja telefoniczna z naszą przychodnią wskazana jest też w wypadku chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca czy choroby serca. Do tej grupy zaliczają się także choroby endokrynologiczne (np. choroby tarczycy), które nie wymagają częstego badania, ale za to częstych konsultacji z lekarzem w celu kontynuacji leczenia, interpretacji wyników oraz ewentualnej modyfikacji dawek leków. Kontrola zdrowia drogą telefoniczną lub online jest w takich wypadkach bezpieczna i wygodna dla samego pacjenta.

Videokonsultacja jest polecana również osobom mającym utrudniony dostęp do lekarzy specjalistów ze względu na odległość. Pozwala ona zaoszczędzić czas oraz środki finansowe związane z dojazdem do odległej placówki, a dzięki temu szybko otrzymać fachową pomoc. Konsultacja medyczna online jest również dobrym rozwiązaniem w przypadku konsultacji z pediatrą lub internistą.

Konsultacja telemedyczna może przydać się również do odczytania wyników badania krwi czy do fachowej porady we wstydliwych przypadkach.

Teleporada medyczna

Jak skorzystać z porady online w Omega Medical Clinics?

Porada medyczna w Omega Medicals Clinics

Konsultacje telemedyczne w naszej klinice prowadzone są przez lekarzy następujących specjalizacji: internistę, pediatrę, alergologa, kardiologa, ginekologa, urologa i onkologa. Lekarze w ramach porady telemedycznej, czyli videokonsultacji przedstawią pacjentowi rzetelną diagnozę oraz przedstawią dalsze postępowanie w danym przypadku. Zapewniamy, że konsultacja telefoniczna lub konsultacja online jest rzetelną formą kontaktu ze specjalistą. Aż 80% pacjentów otrzymuje rozwiązanie swojego problemu podczas pierwszej konsultacji telemedycznej, dzięki czemu osobiste wizyty nie są konieczne. Nasi lekarze podkreślają przy tym, że nie każdy przypadek zostanie rozwiązany drogą online, lecz jest to bardzo dobre uzupełnienie standardowych wizyt.

Skontaktuj się z nami i umów video wizytęPowrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?