Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Toksyna botulinowa - Bydgoszcz

Zabiegi toksyną botulinową pozwalają skutecznie zredukować i wygładzić zmarszczki na czole, w okolicach ust i oczu. Dzięki temu znikają efekty przemęczenia i stresu, rysy twarzy nabierają bardziej łagodnego charakteru, my wyglądamy młodziej, bardziej świeżo i promiennie. Toksyna botulinowa blokuje impulsy nerwowe, co pozwala delikatnie wymodelować twarz i brwi niekorzystnie zmieniające się w wiekiem. Zabieg przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych, jest bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut. Nic więc dziwnego, że toksyna botulinowa cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród kobiet i mężczyzn, którzy chcą pozbyć się efektów starzenia, prezentować się młodo i promiennie.

Centrum medyczne Omega Medical Clinics oferuje toksynę botulinową w Bydgoszczy. Pacjenci korzystają z konsultacji doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który przeprowadza szczegółowy wywiad, objaśnia przeciwwskazania do wykonywania zabiegu i działanie toksyny botulinowej. Sam zabieg jest całkowicie bezpieczny, przeprowadzany w sterylnych warunkach gabinetu. Po zabiegu lekarz dokładnie objaśnia, jakie zalecenia należy stosować, aby toksyna botulinowa dobrze się wchłonęła i dała pożądane efekty.

Czym jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa wytwarzana jest przez beztlenowe bakterie Bacillus botulinus. Początkowo toksynę botulinową wykorzystywano do leczenia napięcia mięśniowego (m.in. u osób po udarach oraz dzieci z porażeniem mózgowym). Z czasem toksyna botulinowa znalazła zastosowanie w profesjonalnej kosmetologii, dermatologii i medycynie estetycznej, ponieważ doskonale wygładza zmarszczki, poprawia jędrność skóry i delikatnie modeluje rysy twarzy. Już pod koniec lat 80. XX wieku zaczęto wykonywać pierwsze zabiegi estetyczne toksyną botulinową. W polskich gabinetach metodę tę zastosowano w 1996 roku, szybko zdobywając rynek.

Jakie efekty daje toksyna botulinowa?

Zabieg polega na ostrzykiwaniu toksyną botulinową typu A partii twarzy, którą chcemy wygładzić, ujędrnić i odmłodzić. Toksyna botulinowa typu A to naturalne białko bakteryjne, które pozwala nie tylko redukować zmarszczki, ale także blokować impulsy nerwowe. Toksyna botulinowa hamuje produkcję acetylocholiny, która w organizmie ludzkim jest odpowiedzialna za proces przenoszenia sygnałów między neuronami. Mięśnie nadmiernie się nie kurczą, ponieważ nie są wysyłane neuroprzekaźniki. Takie działanie zapobiega naturalnemu rozluźnieniu twarzy i powstawaniu nowych zmarszczek. Warto jednak podkreślić że proces zaniku siły mięśni w płytce ruchu spowodowany działaniem toksyny botulinowej jest odwracalny i całkowicie bezpieczny. Nie ma żadnego wpływu na działanie funkcji nerwowych (ostrzyknięta skóra nadal pozostaje wrażliwa na dotyk).

W dermatologii i medycynie estetycznej toksynę botulinową wykorzystuje się przede wszystkim do korygowania brwi i wygładzania zmarszczek:

Efektem toksyny botulinoweju jest ograniczenie pracy gruczołów potowych – zabieg toksyną botulinową pomaga osobom borykającym się z nadpotliwością pach, dłoni lub stóp. Można go zastosować u osób cierpiących na szczękościsk (związany z nadmierną pracą mięśni żwaczy) oraz w leczeniu przewlekłych migren (toksyna botulinowa zmniejsza zbyt duże napięcie mięśniowe).

Wskazania do zabiegu

Zastrzyki z toksyny botulinowej stosowane są w celach leczniczych i estetycznych (w tym przypadku podaje się o wiele mniejsze dawki, dobierane indywidualnie dla Pacjenta). Toksyna botulinowa doskonale sprawdza się dla osób, które chcą uzyskać świeży, młodszy i bardziej pozytywny wyraz twarzy, ukryć efekty zmęczenia i starzenia się skóry.

Wskazaniem do zabiegu są m.in.:

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu są:

Około 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić przyjmowanie następujących leków:

Jak przygotować się do zabiegu?

Stosowanie toksyny botulinowej w celach estetycznych jest całkowicie bezpieczne i nie wymaga wykonywania specjalistycznych badań. Lekarz medycyny estetycznej przeprowadza wywiad z Pacjentem na temat chorób (bardzo ważne jest, aby osoby poddające się zabiegowi nie cierpiały na schorzenia o podłożu neurologicznym osłabiające siłę mięśni). Kolejnym krokiem jest ocena stanu skóry, ponieważ infekcje (np. intensywny trądzik) są przeciwwskazaniem do zastosowania toksyny botulinowej. Ważne jest także, aby Pacjent nie przyjmował leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i rozrzedzających krew (z kwasem acetylosalicylowym). Gdy specjalista wykluczy ewentualne przeciwwskazania, ustala termin wizyty i dobiera odpowiednią dawkę dopasowaną do indywidualnych uwarunkowań oraz efektu, który chcemy uzyskać.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych. Zabig polega na precyzyjnej iniekcji toksyny botulinowej typu A. Do ostrzykiwania lekarz wykorzystuje jednorazową strzykawkę i cieniutką igłę. Przed zabiegiem skórę odtłuszcza się i dezynfekuje preparatem bezalkoholowym. Najczęściej specjaliści stosują krem znieczulający, który jest nakładany na skórę około 30 minut przed zabiegiem. Zabieg jest niemal bezbolesny – ostrzykiwanie skóry powoduje niewielki dyskomfort (Pacjenci często porównują go do ukąszeń komara).

Liczbę wstrzyknięć dobiera się do miejsca poddawanego zabiegowi. Przy zmarszczkach na czole toksynę botulinową najczęściej wstrzykuje się w 8 miejscach, w okolicach kurzych łapek jedynie w 3, a na dolnych powiekach w 1 lub 2 miejscach. Po iniekcji skórę się schładza i smaruje kremem zawierającym witaminę K, aby zapobiec siniakom. Cały zabieg przeciętnie trwa około 10-15 minut.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu toksyną botulinową należy:

Możliwe objawy po zabiegu

Po zabiegu toksyną botulinową mogą pojawić się:

Większość tych reakcji powinna ustąpić po kilku dniach. Nadmierne zwiotczenie mięśni zwykle jest efektem nieco za dużej dawki toksyny botulinowej, ale powinno ono ustąpić po koło 2-6 tygodniach (gdy to nie nastąpi, niezbędna jest konsultacja lekarska). Toksyna botulinowa nie pozostawia blizn czy innych widocznych uszkodzeń, miejsca wstrzyknięć są całkowicie niewidoczne dla otoczenia. Działania niepożądane występują bardzo rzadko.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu toksyna botulinową?

Toksyna botulinowa zaczyna działać już po około 2 – 3 dniach od iniekcji. Pełny efekt jest widoczny po 7 – 14 dniach. Najczęściej efekty zabiegów toksyną botulinową dla zmarszczek utrzymują się od 4 do 6 miesięcy (długość jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji). Przy leczeniu nadpotliwości efekty są widoczne od 9 nawet do 12 miesięcy. W tym czasie tworzą się nowe zakończenia nerwowo-mięśniowe, które powstrzymuje toksyna botulinowa. Zabieg można powtarzać co około 6 – 8 miesięcy (ważne, aby nie wykonywać go częściej niż co 3 miesiące).

Toksyna botulinowa – dlaczego warto w Omega Medical Clinics

Omega Medical Clinics (Bydgoszcz) to specjalistyczna klinika medyczna zatrudniająca zespół wykwalifikowanych lekarzy. W ofercie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej znalazła się toksyna botulinowa w Bydgoszczy. Zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza, a nie kosmetologa. Specjalista zawsze wyklucza ewentualne przeciwwskazania do zabiegu, informuje Pacjenta o efektach, które można uzyskać oraz ewentualnych działaniach niepożądanych podczas iniekcji toksyny botulinowej w poszczególne mięśnie.

Zarówno dawki, jak i ilości wstrzyknięć są indywidualnie dopasowywane do uwarunkowań Pacjenta, aby uniknąć ewentualnego nadmiernego efektu zwiotczenia mięśni (może on utrzymywać się 2-6 tygodni). Celem specjalisty jest iniekcja w taki sposób, aby efekty pojawiły się, jak najwcześniej, twarz szybko nabrała świeższego charakteru, a zmarszczki przestały być widoczne. Dzięki temu Pacjent szybciej i dłużej może cieszyć się młodszym wyglądem.Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?